У Києві з початку року кількість безробітних зменшилася більше ніж удвічі

У Києві з початку року кількість безробітних зменшилася більше ніж удвічі

Укрінформ
На початку 2022 року на обліку в столичній службі зайнятості перебували 10,2 тисячі безробітних, що у 2,2 раза менше проти показника минулого року - 22 216 осіб.

Про це Укрінформ повідомили у Київському міському центрі зайнятості.

«Тенденції на ринку праці столиці почали покращуватись. Кількість вакансій, про які роботодавці поінформували службу, вийшла на докарантинний рівень. Наша мета – запропонувати кожному роботу, яка відповідає його кваліфікації, освіті та досвіду», - поінформував директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

У службі зайнятості зазначили, що рівень безробіття населення (за методологією МОП) у віці 15-70 років у місті є одним з найнижчих у державі: 6,9% – в Києві при 9,7% – по Україні. Серед зареєстрованих безробітних жінки становлять 61,2%, молодь до 35 років – 35%. Переважна більшість серед шукачів роботи в столичній службі зайнятості – майже 80% - професійні фахівці.

Торік київська міська служба зайнятості допомогла знайти роботу майже 13 тисячам осіб. Серед працевлаштованих, зокрема, і понад півтори тисячі представників соціально незахищених категорій населення. Понад 53 тисячі громадян отримали профорієнтаційні послуги. Майже тисяча осіб проходили професійне навчання, 225 взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Читайте також: Безробітні можуть отримати фіндопомогу для запуску власного бізнесу — служба зайнятості

Крім цього, 9,1 тис. осіб отримували допомогу з безробіття, середній розмір якої у січні-грудні 2021 року становив 6 тис. грн.

На початку року роботодавці міста поінформували районні філії про наявність 7,7 тисячі вакансій. На одне вільне робоче місце в Києві претендує один безробітний.

Водночас через невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції серед службовців та керівників на одну вакансію претендують 9 осіб. При цьому найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників, вчителів, вихователів, лікарів, інженерів, медсестер, водіїв автотранспортних засобів, трамваїв та тролейбусів. Тим часом середній розмір заробітної плати у вакансіях збільшився з 8,6 тис. грн торік до 10,7 тис. грн нині.

«Ми постійно прагнемо вдосконалювати свою роботу. Головний пріоритет служби зайнятості – надавати послуги всім категоріям населення, а не тільки безробітним. У новому 2022 році маємо намір зосередитись на впровадженні експерименту щодо нової моделі з надання клієнтоорієнтованих послуг, впровадженні інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці «EU4Skills», прискоренні працевлаштування осіб, які шукають роботу, забезпеченні ефективної та дієвої співпраці з роботодавцями, а також зменшенні дисбалансу на ринку праці шляхом організації професійного навчання безробітних», - наголосив очільник КМЦЗ.

Як повідомлялося, загалом послугами столичної служби зайнятості у 2021-му році скористалися 62,2 тисячі громадян.

Фото з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-