Служба зайнятості з початку року працевлаштувала понад 11 тисяч киян

Служба зайнятості з початку року працевлаштувала понад 11 тисяч киян

Укрінформ
З початку 2021 року за сприяння Київського міського центру зайнятості працевлаштувалися 11,7 тисячі осіб. 

Про це Укрінформу повідомили в Київському міському центрі зайнятості.

«Показник зайнятості населення по місту Києву (61,6%) залишається найвищим серед регіонів держави (по Україні – 55,6%)», - зазначили у відомстві.

За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштувались в оптовій та роздрібній торгівлі - 25 %; на підприємствах переробної промисловості - 9%; у сферах фінансової і страхової діяльності та професійної, наукової і технічної діяльності - по 8%; у державному управлінні й обороні та у сфері інформації і телекомунікації - по 7%.

Упродовж січня-жовтня 2021 року з Київським міським центром зайнятості співпрацювали 13 тисяч роботодавців. У базі даних столичної служби зайнятості налічувалось майже 55 тисяч вакансій. Станом на 1 листопада 2021 року актуальними залишалися 8,6 тисячі з них.

Тим часом найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників, учителів, вихователів дошкільних навчальних закладів, інженерів, лікарів, провізорів, працівників сфери торгівлі та послуг, медсестер, електромеханіків, водіїв автотранспортних засобів, трамваїв та тролейбусів, токарів, прибиральників, вантажників, двірників, укладальників-пакувальників, комірників, кур’єрів, кухонних робітників.

«Робота завжди є для тих, хто хоче працювати. У службі зайнятості максимально уважно підходять до кожного випадку працевлаштування. Незважаючи на дисбаланс на столичному ринку праці, намагаємося забезпечити людей підходящою роботою, а у випадку відсутності, пропонуємо змінити професію, освоїти нову спеціальність, використовуючи можливості професійного навчання», - зауважив директор КМЦЗ Віктор Білич.

Водночас через дисбаланс, невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції, у професійно-кваліфікаційному розрізі серед службовців та керівників на 1 вакансію претендують 10 осіб. При цьому найбільший дефіцит вакансій спостерігається для бухгалтерів, керівників підприємств, менеджерів різних спеціалізацій, начальників відділів, заступників директорів, економістів, адміністраторів. Службовців налічується 85,5% серед тих, хто перебуває на обліку в службі зайнятості.

У центрі зайнятості підкреслили, що середній розмір заробітної плати у вакансіях збільшився із 8,7 тис. грн торік до 10,4 тис. грн - нині. Водночас праця окремих категорій працівників оплачується набагато вище середнього рівня. Найбільше платять працівникам сфери ІТ-технологій (від 35 тисяч гривень до 110 тисяч гривень на місяць), менеджерам різних напрямків (від 21 тис. грн до 37 тис. грн) та висококваліфікованим робітникам (від 21 тис. грн до 57 тис. грн).

Фото з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-