Суд задовольнив позов Нацбанку до київського готелю «Салют»

Суд задовольнив позов Нацбанку до київського готелю «Салют»

Укрінформ
Господарський суд міста Києва задовольнив позов Національного банку до ПрАТ "Готель "Салют" про звернення стягнення на будівлю готелю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Господарський суд міста Києва 25 жовтня 2021 року задовольнив позов Національного банку України про звернення стягнення на передану в іпотеку Національному банку будівлю готелю "Салют" шляхом її продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження", - йдеться в повідомленні.

ПрАТ "Готель "Салют" є майновим поручителем за зобов’язаннями АТ "Банк "Фінанси та Кредит" перед Національним банком за кредитами рефінансування. Йдеться про нежитлову будівлю готелю "Салют" загальною площею 12 255 кв. м, яка розташована у Києві по вул. Мазепи Івана, 11-Б і належать ПрАТ "Готель "Салют".

Заставна вартість нерухомого майна – 480,868 млн грн (відповідно до договору іпотеки).

У 2008 році ПрАТ "Готель "Салют" уклав із Національним банком договір іпотеки у забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку "Фінанси та Кредит" кредитами рефінансування. Отже, ПрАТ "Готель "Салют" взяв на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування за рахунок майна. Оскільки банк не виконував кредитні зобов’язання, у листопаді 2016 року Національний банк звернувся до Господарського суду міста Києва з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку. Однак, 13 липня 2020 року суд з огляду на визнані вимоги у справі про банкрутство підприємства закрив провадження у цій справі, з яким Національний банк не погодився та оскаржив його у касаційному порядку. 24 березня 2021 року Верховний Суд задовольнив скаргу Національного банку та скасував ухвалу про закриття провадження у справі про звернення стягнення, а справу направив для розгляду судом по суті.

Раніше, 3 червня 2020 року, Господарський суд міста Києва в межах справи про банкрутство ПрАТ "Готель "Салют" визнав вимоги Національного банку на 4,1 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Читайте також: Суд заборонив реконструкцію будівлі «Квіти України» у Києві

Як повідомлялося, Національний банк України 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-