У Києві запустили проєкт соціального таксі для дітей з інвалідністю

У Києві запустили проєкт соціального таксі для дітей з інвалідністю

Укрінформ
У столиці запустили пілотний проєкт соціального таксі для перевезення дітей з інвалідністю до реабілітаційних центрів, медичних шкіл, спеціальних навчальних закладів.

Як передає Укрінформ, про це заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда, повідомляє пресслужба столичної влади.

«Це унікальний проєкт не тільки в Києві, а й в Україні. І норм, стандартів, як це має працювати, також немає. Саме тому проєкт працюватиме в пілотному режимі. Щоб зрозуміти потребу, кількість годин, розробити якісну логістику. У нас майже 12 тисяч дітей з інвалідністю. З них – близько 5 тисяч потребує послуги соціального таксі. Поки що соцтаксі буде перевозити 170 дітей з інвалідністю. Це діти, які мають рухові порушення, ментальні, тобто ті, через які вони не можуть пересуватися у громадському транспорті. За місяць ми підіб’ємо попередні підсумки та хочемо вже закласти послугу соціального таксі в міський бюджет на наступний рік і розширити кількість дітей-учасників проєкту», – зазначила Хонда.

Вона додала, що проєкт у режимі «пілота» працюватиме до Нового року. Також складність його реалізації полягає в тому, що ринок виявився не готовим для надання такої послуги. Перевезення відбуваються силами комунальної організації «Київмедспецтранс», яка переобладнала автомобілі швидкої медичної допомоги спеціально під транспортування людей з інвалідністю. Під час перевезення із дитиною перебуває супроводжуюча особа. Персонал таксі навчений надавати першу домедичну допомогу та має відповідний набір ліків.

Читайте також: Житло або компенсація для дітей-сиріт: Рада підтримала законопроєкт

Наразі використовується 12 автомобілів: 10 седанів і 2 карети, які обладнані спеціальними кріпленнями для крісел колісних. Також є кілька резервних автомобілів, які за необхідності можуть вийти на маршрути.

Реалізація послуги відбувається відповідно до міжнародних стандартів та європейських практик. наявності.

Фото: пресслужба столичної влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-