Київ  переходить на безхлорні технології знезараження води - Кличко

Київ переходить на безхлорні технології знезараження води - Кличко

Укрінформ
У Києві 40% води, що подається у домівки киян, очищають та знезаражують за допомогою безхлорних технологій.

Як передає Укрінформ, про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час перевірки роботи Дніпровської водопровідної станції, де збудували новий цех знезараження води діоксидом хлору, повідомляє пресслужба мера.

«Щодня кияни споживають близько 700 млн літрів води. Сьогодні вже 40 відсотків води, що подається у домівки киян, очищають та знезаражують так, як це роблять в європейських країнах. Ми поступово залишаємо застарілі технології хлорування у минулому. Адже використання рідкого хлору – це великі екологічні та господарські ризики. Та й обладнання хлорного господарства відпрацювало вже понад півстоліття і технічно застаріло», - підкреслив Кличко.

Він зазначив, що Дніпровська водопровідна станція була збудована понад 80 років тому, але саме завдяки її роботі Київ отримує майже 30 відсотків необхідної води.

Тому ухвалили рішення про модернізацію станції. За три роки там збудували цех знезараження води діоксидом хлору. Загальна вартість робіт становить 78 млн грн. Кошти – це інвестиція компанії «Київводоканал». І запуск цього проєкту не призведе до додаткових платежів для киян.

Читайте також: Кличко спростовує, що з 1 жовтня школи й дитсадки закриють на карантин

«Це справді сучасний європейський підхід, коли підприємство закладає фінанси в підвищення безпеки та ефективності свого виробництва, в поліпшення якості послуг. Обладнання, яке ми побачили, - італійського виробництва, підрядник – теж італійська компанія, що має досвід виконання таких проєктів», - зазначив Кличко.

Він нагадав, що 14 артезіанських насосних станцій, що постачають іще понад 10 відсотків води для жителів Києва, також переведені з хлору на знезараження гіпохлоритом натрію – сучасним і безпечним у використанні реагентом, що виробляється безпосередньо на місці із застосуванням солі.

"Тобто, сьогодні вже 40 відсотків води, що подається у домівки киян, знезаражується за допомогою безхлорних технологій. Діоксид хлору використовують в багатьох містах Європи – наприклад, у Відні, Нюрнберзі та інших. Зазначу, що для оснащення Дніпровської водопровідної станції розглядали декілька технологій. Зібрали інформацію про стан води в Дніпрі та Десні, провели лабораторні дослідження. І обрання технології базувалось на результатах цих досліджень. Якість та безпека питної води контролюється цілодобово та на всіх етапах очищення", - зазначив Кличко.

Він наголосив, що після впровадження технології знезараження води діоксидом хлору хлорне господарство виведуть із експлуатації та законсервують.

Як повідомляється, до 2022 року планують модернізувати Деснянську водопровідну станцію, що забезпечує ще 60% води для мешканців столиці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-