У Києві провели десять унікальних операцій на серці

У Києві провели десять унікальних операцій на серці

Укрінформ
Рентгенендоваскулярні хірурги Олександрівської клінічній лікарні м. Києва разом із колегами з університетських клінік Копенгагена та Варшави імплантували аортальні клапани малоінвазивним шляхом через стегнову артерію десяти жителям Києва.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург, інформує пресслужба КМДА.

«Це можуть бути різні стани пацієнта: тяжка ниркова недостатність, тяжка серцева недостатність, повторне оперативне втручання на серці тощо. У такому стані ризики, що хворий не перенесе відкрите хірургічне втручання з повною тимчасовою зупинкою серця дуже великі. Раніше у такому випадку киянам могли допомогти лише у інститутах, а зараз – у нашій Олександрівській лікарні», – розповіла Гінзбург.

Вона зазначила, що це стало можливо завдяки виконанню заходів міської цільової програми «Здоров’я киян». У рамках програми для лікування хворих на серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання, зокрема, було придбано обладнання та витратні матеріали для цих високотехнологічних малоінвазивних рентгенендоваскулярних втручань.

За її словами, високотехнологічність та унікальність таких операції у тому, що завдяки ним шанс на одужання з’являється у пацієнтів, яким заміна аортального клапана «відкритим» кардіохірургічним способом із якихось причин протипоказана.

Читайте також: Система eHealth: Мінцифри та МОЗ погодили 14 кроків

"Я пишаюся нашими хірургами, які вдосконалюють надання киянам медичної допомоги третинного рівня такими швидкими темпами. Першу операцію на серці з транскатетерного вживлення аортального клапану (TAVI) було проведено зовсім нещодавно – 13 червня 2019 року. А наразі таких операцій зроблено вже 10", –наголосила Гінзбург.

Вона зазначила, що за статистичними даними Європейських реєстрів – близько 2% населення після 65-річного віку потребують хірургічної корекції аортального клапану, а смертність від цієї недуги перевищує 50% у перші три роки. Тож опанування столичними хірургами нової техніки імплантування клапану значно підвищує шанси багатьох киян на порятунок, одужання та покращення якості подальшого життя.

Також директорка Департаменту додала, що імплантація аортального клапану (TAVI), ціна якого перевищує 900 тисяч гривень, для киян – безоплатна.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-