Київську “Летючу тарілку” хочуть зробити архітектурним прецедентом

Київську “Летючу тарілку” хочуть зробити архітектурним прецедентом

Укрінформ
У Києві презентували авторський проект оновлення відомої столичної пам’ятки архітектури модернізму - “Летючої тарілки”  на Либідській площі.

Проект представив автор початкового проекту будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації Флоріан Юр’єв спільно з групою архітекторів з ініціативи SaveKyivModernism, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив архітектор Слава Балбек, поетапними кроками у реставрації "Летючої тарілки" є відновлення її архітектурної цінності, розширення функціонального призначення, модернізація концертної зали, а також збереження та відновлення архітектурних рішень благоустрою.

"Ми вже провели аналіз та дослідження початкового проекту і маємо відтворити всі принципи та елементи, щоб зробити його таким, яким він був. Він має бути живим прикладом київського модернізму. Мета - підштовхнути сучасний Київ до наслідування найкращих світових тенденцій, до наслідування історичних цінностей. Я впевнений, що цей проект буде успішний, і ми завершимо його, відновимо фасад, відновимо історичну цінність і запустимо цю концертну залу", - сказав Балбек.

За його словами, це має бути успішним прецедентом для інших будівель, які перебувають у занепаді.

Читайте також: Пішохідно-велосипедний міст у Києві будують за українським проектом

Флоріан Юр’єв зазначив, що проект ставить за мету не знищення, не реставрацію, не реконструкцію, а просто відновлення об'єкта в його початковому вигляді, з деякими поліпшеннями, які дозволяють сучасні можливості.

“Летючу тарілку” збудували в 1978 році. У 2017-му її хотіли перетворити на вхідну групу торговельно-розважального центру “Ocean Mall”. Однак категорично проти такого рішення виступив Флоріан Юр’єв. Тоді він здобув підтримку громадськості Києва, завдяки чому проблема набула розголосу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-