У Києві - черги охочих змінити місце голосування

У Києві - черги охочих змінити місце голосування

Фото
Укрінформ
У столичних відділах ведення Державного реєстру виборців громадяни, які бажають тимчасово змінити місце голосування на чергових виборах Президента 31 березня, стоять у чергах.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із відділів ведення Державного реєстру виборців Голосіївської та Печерської в місті Києві державних адміністрацій.

Як пояснила прес-секретар Голосіївської РДА Валентина Пушина, черги виборців з’явилися буквально вчора, коли за день відділ відвідали понад 300 громадян. За її словами, це пов’язано з тим, що у понеділок крайній термін прийняття звернень про зміну місця голосування.

Черги охочих змінити місце голосування на виборах Президента в Києві/ Фото Володимира Тарасова

“Позавчора було чимало людей, звичайно, але ще якось справлялися. А вчора уже був наплив людей. В оперативному порядку було вирішено, що потрібно якось організувати більш цивілізовано, щоб комфортніше почувалися люди, аби не вийшло, що прийшов, побачив таку чергу і вирішив не голосувати”, - підкреслила вона.

Пушина розповіла, що було ухвалено рішення відкрити для людей актову залу РДА, збільшити кількість стільців і столів у коридорах, а також швидко задіяли більше співробітників у консультуванні людей та прийомі документів.

У відділі ведення Держреєстру виборців Печерської РДА десятки людей також стоять у чергах.

“Ще вчора такої черги не було та й сьогодні зранку не стільки було людей. Закінчується термін, от люди і поспішають”, - підкреслила начальник відділу Олена Колосова.

За її словами, відділом оброблено вже більш як чотири тисячі звернень від виборців, але людей все більшає.

Представниці Голосіївської та Печерської РДА запевнили, що відділ ведення Державного реєстру виборців прийматимуть заяви громадян також у суботу та неділю, а також у понеділок до кінця робочого дня.

У соціальних мережах люди також пишуть про велику кількість охочих змінити місце голосування у Києві. Так, користувачка Alexandra Baklanova пише у Facebook: “У мене алергія на черги... але я це зробила!! - змінила місце голосування. Майже без надії на те, що вдасться. Але вирішила поборотися (ну, бо просто так своє право голосу не віддам)” та виставила посвідчення про зміну місця голосування у відділ ведення Державного реєстру у Шевченківському районі столиці.

Користувачка Facebook Tania Kosianchuk, яка змінювала місце голосування у Печерському районі Києва, розповіла, що прийшла у відділ 9:30, а звільнилась о 10:15. При цьому вона додала, що коли виходила, людей у черзі стало уп’ятеро більше.

За даними Держреєстру виборців, станом на 22 березня 181 тисяча 602 виборців тимчасово змінили місце голосування на чергових виборах Президента України 31 березня.

Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів президента, призначених на 31 березня 2019 року.

ЦВК 8 лютого завершила процес реєстрації на посаду глави держави - усього було зареєстровано 44 кандидатів.

Пізніше п’ять кандидатів відмовилися від балотування.

Читайте також: В останній тиждень виборчої кампанії міжвідомчий штаб МВС працюватиме 24/7

Громадяни України, які не зможуть проголосувати на виборах за місцем реєстрації, мають можливість скористатися процедурою тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Для цього потрібно не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування подати до відділення Державного реєстру виборців заяву та підтверджуючий документ (наприклад, довідку з роботи чи навчання).

Для жителів тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей і Криму такі підтверджуючі документи не потрібні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-