У Києві реконструювали бій між військами УНР та більшовиками за завод

У Києві реконструювали бій між військами УНР та більшовиками за завод "Арсенал"

Фото, відео
Укрінформ
На Арсенальній площі у Києві реконструювали бій за завод "Арсенал" між військами УНР та більшовиками, який був на цьому місці у січні 1918 року.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, захід, організований ВО "Свобода", розпочався з виконання Державного Гімну України, а потім учасник АТО, громадський активіст, блогер Роман Кулик зачитав коротку історичну довідку.

"Це дуже важливо, що ми сьогодні проводимо такий захід і пам'ятаємо, що було 101 рік тому, адже те, що сьогодні відбувається на нашій землі, є не просто повторенням тих подій. По суті, і бій під Крутами, і бій за завод "Арсенал", і бій за Донецький аеропорт - це битви однієї війни. Ми розуміємо, що ворог той самий, загрози ті самі, і ми розуміємо, що й гібридна війна, про яку нам розказують, що тільки зараз з'явилося таке поняття, сто років тому була абсолютно такою ж", - сказав у виступі перед початком реконструкції народний депутат Андрій Іллєнко.

У ході реконструкції її учасники, одягнені в автентичний військовий одяг, ішли в "наступ", стріляли холостими набоями з гармат, гвинтівок і кулеметів тих часів, надавали допомогу "пораненим", а організатори заходу коментували для глядачів те, що відбувалося на "полі бою".

Історична реконструкція бою військ УНР проти більшовиків / Фото: Шамкін Данііл. Укрінформ

Читайте також: Історія стає ближчою завдяки таким фільмам, як "Крути 1918" - Гройсман

Після завершення реконструкції глядачів запросили долучатися до смолоскипної ходи центральними вулицями Києва на честь героїв Крут до Аскольдової могили на молебень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-