На столичному вокзалі 200 хористів заспівали “Щедрика”

На столичному вокзалі 200 хористів заспівали “Щедрика”

Фото, відео
Укрінформ
У Києві на Центральному залізничному вокзалі 6 хорів спільно виконали всесвітньовідомий «Щедрик».

Такий унікальний музичний флешмоб було проведено в рамках фестивалю «Щедрик Фест» з нагоди 100-річчя з дня створення Української республіканської капели під керівництвом видатного диригента Олександра Кошиця, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У флешмобі взяли участь близько 200 хористів - 6 хорів: дитячих, студентських, дорослих - учасників всеукраїнського фестивалю «Щедрик Фест», що відбувся наприкінці 2018 року на Донеччині, та дитячо-підлітковий естрадно-духовий оркестр «Сувенір».

Місце залізничного вокзалу для проведення флешмобу було обрано не випадково, оскільки саме звідси у 1919 році у своє міжнародне турне відправився колектив Української республіканської капели.

У центральному холі вокзалу також розгорнуто фотовиставку «Культурна дипломатія України: світовий тріумф «Щедрика»», що розповідає про світові тріумфальні гастролі Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця, які відбулися у 1919-1924 роках за ініціативи голови директорії УНР Симона Петлюри.

Хоровий флешмоб з нагоди 100-річчя від дня підписання Наказу Уряду УНР про створення УРК / Фото: Мінченко Геннадій. Укрінформ

Саме завдяки цим державним гастролям світ уперше почув «Щедрик» Миколи Леонтовича, а українська музична культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17 країнах світу.

Уперше «Щедрик» прозвучав за кордоном 11 травня 1919 року у Національному театрі Праги. А 5 жовтня 1921 року він був презентований Українською республіканською капелою вже на концерті в Карнегі-Хол у Нью-Йорку. У 1936 році американець з українським корінням Пітер Вільховський, який працював на радіо NBC, записав англійську версію слів до "Щедрика" - "Carol of the Bells". Під цією назвою мелодія українського "Щедрика" стала всесвітньо відомою.

Той факт, що капела була державним проектом і безпосередньо культурною ініціативою очільника тогочасного українського уряду, вплинув на підвищення закордонного іміджу українських державних інститутів і презентував Українську державу у світі як самобутню країну з величезним культурним надбанням.

«Культурна дипломатія України: світовий тріумф "Щедрика"» / Фото: Мінченко Геннадій. Укрінформ

В основі експозиції представленої виставки - документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, які підтверджують державно-інституційний характер культурної місії УНР за кордоном.

Флешмоб було організовано Покровською міською радою спільно з Всеукраїнським хоровим товариством ім. М.Леонтовича за підтримки АТ «Укрзалізниця».

Читайте також: Українські аніматори створили різдвяний мультик “Щедрик”

Як повідомлялося, 26-29 грудня 2018 року у Покровську на Донеччині пройшов Всеукраїнський хоровий конкурс «Щедрик Фест». Проведення конкурсу є частиною грандіозного міжнародного проекту з відзначення 100-річчя заснування Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця та світового тріумфу «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича.

Переможцем конкурсу став камерний хор «Кредо». Він стане сучасним провідником культурної дипломатії України і здійснить світове концертне турне за маршрутом Капели, як це було сто років тому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-