У Кличка нагадали, що тарифу за обслуговування будинків вже не існує

У Кличка нагадали, що тарифу за обслуговування будинків вже не існує

Укрінформ
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що був ухвалений понад рік тому, поняття «тариф на утримання будинків» перестало існувати.

Відтепер введено плату за надані послуги, яка зазначаються в договорі між жителями будинку і виконавцем послуг. Про це поінформував заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє Офіційний портал Києва.

За словами Пантелеєва, існуючі договори з обслуговуючими компаніями діють, доки не будуть укладені відповідні договори на послугу з управління багатоквартирним будинком.

«Ціна послуг з утримання будинків і прибудинкових територій становить 5-6 гривень за один квадратний метр і множиться на площу квартири. Ця ціна враховує необхідні витрати компаній, і вона істотно нижча порівняно з більшістю цін комерційних підприємств. Сьогодні комунальні підприємства не є монополістами на ринку. Якщо говорити про площу обслуговування житла, то близько 50% – під опікою комерційних компаній», – пояснив він.

На запитання про якість роботи заступник голови КМДА зауважив, що рівень сервісу залежить від грамотного менеджменту і професіоналізму людей, а не від форми власності підприємства.

Читайте також: Пільговики можуть безкоштовно їздити у транспорті за “Карткою киянина”

«У будь-якій сфері є як негативні, так і позитивні приклади. Але головне, що сьогодні у людей є вибір: зібравшись і прийнявши рішення на рівні багатоквартирного будинку, мешканці можуть вибрати нову керуючу компанію, якщо робота нинішньої не влаштовує. Люди можуть вибрати перелік послуг, які повинні входити в квартплату. Але цей процес, на мій погляд, не повинен бути примусовим або проходити в умовах якихось дедлайнів, – сказав Пантелеєв.

Він додав, що комунальні підприємства продовжують працювати за відповідну об’єктивну ціну.«Але і нав’язувати послуги комунальних підприємств теж ніхто не збирається – у жителів є вибір», - зазначив він.

 Фото: прес-служба КМДА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-