Новий поїзд

Новий поїзд "Чотири столиці" відправився у перший рейс з Києва

Фото
Укрінформ
З Києва у перший рейс відправився новий поїзд "Чотири столиці" №31/32 Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига, брендований оновленим логотипом Укрзалізниці.

В урочистій церемонії відправлення поїзда взяли участь в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов, заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, голови наглядової ради Укрзалізниці Шевкі Аджунер, державний секретар Мінінфрастурктури Андрій Галущак, представники посольств країн, до яких курсуватиме поїзд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні цей поїзд є символічним, оскільки він об'єднав одразу чотири столиці європейських держав, брендований оновленим логотипом і відправляється до європейських країн. Таким чином Укрзалізниця рухається в напрямку об'єднання з європейським світом і не планує зупинятися на досягнутому", - сказав Кравцов.

Він зазначив, що для Укрзалізниці нинішній рік виявився надзвичайно важливим у напрямку пасажирських перевезень до європейських країн, оскільки вдалося збільшити кількість пасажирів, які подорожують до Європи залізничним транспортом, більш, ніж у 2 рази. "Це дуже важливий показник для нас як для перевізника, а також для країни в цілому у наших загальних прагненнях до єднання з Євросоюзом", - зауважив керівник Укрзалізниці.

Кравцов також повідомив, що у першому рейсі поїзд заповнено на 55%, і це досить високий показник.

Голова наглядової ради Укрзалізниці, сказав, що відправлення такого поїзда є честю для компанії, оскільки це крок єднання з нашими сусідами і Європейським Союзом. Він висловив сподівання, що таке залізничне сполучення між країнами ЄС є лише початком для України, і Укрзалізниця, за його словами, зможе збільшити кількість маршрутів до Європи.

Держсекретар Мінінфраструктури також наголосив, що відправлення нового поїзда, який з'єднав кілька європейських столиць є надзвичайно важливою подією для держави в цілому. Українські громадяни, за його словами, гідні того, щоб подорожувати в комфортних умовах і бути ближчими до Європи. Він висловив переконання, що Укрзалізниця і надалі здійснюватиме грандіозні проекти у розвитку транспортної галузі.

Загалом у складі нового поїзда курсуватиме 10 вагонів, з яких 9 купе та 1 вагон класу люкс. При цьому у 6 вагоні купе розділяються на жіночі і чоловічі.

Читайте також: Укрзалізниця презентувала новий логотип

Новий поїзд №31/32 Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига курсуватиме раз на тиждень. Проведення прикордонно-митних процедур на станції Київ-Пасажирський розпочинатиметься о 13:42, відправлення поїзда зі столиці - о 14:07. До Риги він прибуватиме наступного дня о 09:06. Зворотно поїзд вирушатиме об 11:10 та прибуватиме до Києва о 06:42. При курсуванні в напрямку Риги поїзд робитиме зупинки о 23:35 у Мінську та о 04:25 у Вільнюсі. При курсуванні в напрямку Києва - о 15:48 у Вільнюсі та о 20:17 у Мінську. Поїзд також робитиме зупинки на станціях Словечно, Калінковічі, Жлобін, Молодечно, Сморгонь, Гудогай, Кяна, Шяуляй та Елгава. Митний і паспортний контроль українська сторона здійснюватиме на станції Київ-Пасажирський.

Новий поїзд "Чотири столиці" відправився у перший рейс з Києва / Фото Юлії Овсяннікової

Вартість проїзду у новому поїзді від Києва до Риги станом на 28 вересня у вагоні купе становить 2248,41 грн, у вагоні СВ - 4487,21 грн, від Києва до Вільнюса у вагоні купе - 1662,12 грн, у вагоні СВ - 3315,18 грн, від Києва до Мінська у вагоні купе - 1878,36 грн, у вагоні СВ - 3622, 19 грн. Ціна квитка залежить від курсу швейцарського франка. Придбати проїзні документи на поїзд до Риги можна у міжнародних залізничних касах та через онлайн-систему.

Із відкриттям цього маршруту відтепер з України до країн Європи загалом курсують 19 пар пасажирських поїздів. Пасажири мають змогу подорожувати залізницею до 8 країн Євросоюзу: Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Австрії, Литви та Латвії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-