МОЗ знову прийде з перевіркою в університет Богомольця

МОЗ знову прийде з перевіркою в університет Богомольця

Укрінформ
Комісія МОЗ проведе перевірку роботи Національного медичного університету ім. Богомольця.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Через чисельні звернення громадян, співробітників Національного медичного університету ім. Богомольця, викладачів та студентів щодо порушень з боку екс-адміністрації закладу МОЗ України створив комісію, що перевірить фінансово-господарську діяльність, додержання статуту, контроль за ефективним використанням та збереженням державного майна НМУ за період з 1 жовтня 2015 року по 18 вересня 2018 року", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що з 14 вересня нормальне функціонування закладу фактично було заблоковано. Так, наказом звільненого з посади першого проректора Ярослава Цехмістера, усі структурні підрозділи, включаючи канцелярію та відділ кадрів, були переміщені з будівлі ректорату на бул. Шевченка, 13, до інших корпусів НМУ – на пр. Перемоги, 34 та вул. Зоологічній, 1. З ректорату зникли Статут та печатка.

"Це унеможливило подальшу роботу університету. Співробітники та студенти НМУ позбавлені можливості реєструвати необхідні для роботи документи, оскільки екс-керівництво закладу в особі Ярослава Цехмістера заявляє, що він є “в.о. ректора”, у той час, як дані про нього як керівника університету відсутні у Єдиному державному реєстрі. Нагадаємо, що 7 вересня МОЗ України визнало в.о. ректора НМУ Олександра Науменка", - повідомили в МОЗ.

Створена МОЗ України комісія проведе перевірку у період з 19 по 27 вересня 2018 року.

Як повідомлялося, 16 квітня 2018 року Катерина Амосова була звільнена із посади ректора НМУ за невиконання умов контракту. Цьому рішенню передували висновки комісії МОЗ України, яка визнала роботу Амосової у 2017 році незадовільною.

23 квітня МОЗ оголосило конкурс на заміщення посади ректора НМУ. Водночас на сайті вишу з'явилася скан-копія рішення Печерського суду Києва від 23 квітня. Ухвалою суду задоволено позов Амосової та визнано незаконним її звільнення з посади ректора НМУ. Також суд заборонив МОЗ проводити конкурс на посаду ректора вишу.

15 серпня призначений МОЗ на посаду в.о. ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин не зміг потрапити до свого робочого місця. Вхід до будівлі університету було заблоковано невідомими особами.

Читайте також: Через пристрасті навколо медичних вишів МОЗ створило спецгрупу з поліцією

5 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив дію наказу МОЗ України від 14 серпня 2018 року про призначення Юрія Кучина в.о. ректора НМУ ім. Богомольця та заборонив МОЗ призначати на цю посаду будь-яку особу, крім випадків, визначених положенням Закону України "Про вищу освіту".

7 вересня 2018 року МОЗ призначив виконуючим обов'язки ректора НМУ ім.Богомольця екс-проректора медвишу Олександра Науменка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-