КМДА: у Києві планують замінити 12 тисяч світильників на енергозберігаючі

КМДА: у Києві планують замінити 12 тисяч світильників на енергозберігаючі

Укрінформ
Цього року в столиці планують замінити близько 12 тисяч світильників вуличного освітлення на LED.

Про це поінформував заступник голови КМДА Дмитро Давтян, повідомляє прес-служба міської влади. 

"За підрахунками експертів, Україна витрачає на вуличне освітлення у 1,7 раза більше, ніж європейські держави. І це зважаючи на те, що і в Європі ситуація з переходом на LED-лампи не ідеальна. Так, 50% витрат на електроенергію в ЄС досі припадає саме на вуличне освітлення", - зазначив Давтян.

Він нагадав, що п’ять років тому, у 2013 році, в ЄС вийшла директива, за якою до 2020 року країни Євросоюзу зобов’язані скоротити споживання електроенергії для вуличного освітлення на 20%.

"У Європейському Союзі зараз два лідери: Австрія і Німеччина. У цих країнах встановлюють не просто LED-лампи, а «розумні» ліхтарі з LED-освітленням. Вони допомагають знайти вільні місця на паркуванні або змінити профіль світла. У цьому напрямку рухається Фінляндія, і навіть у Румунії цілі квартали великих міст переводять на сучасний вид освітлення», – розповів заступник голови міськдержадміністрації.

Разом із тим, він зазначив, що поки в Європі немає міста, яке б на 100% перейшло на LED-лампи.

Читайте також: Спека "закриє" Київ для вантажівок

«Якщо говорити про Київ, то із загальної кількості світильників, що знаходяться на балансі КП «Київміськсвітло» (а це 135 940 одиниць), майже 4500 – LED. Плани на поточний рік амбітні, але цілком досяжні для реалізації», – зазначив Давтян.

Раніше за вказівкою Київського міського голови Віталія Кличка, нове LED освітлення було встановлено на під’їздах до розв’язки на перетині проспекту Леся Курбаса та вулиць Гната Юри і Володимира Покотила.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-