У Києві відкрили пам’ятник Іллі Муромцю

У Києві відкрили пам’ятник Іллі Муромцю

Фото, відео
Укрінформ
Мер Києва Віталій Кличко відкрив скульптуру богатиря Іллі Муромця, яку встановили у столичному парку «Муромець». 

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

"Ілля Муромець народився під Черніговом, служив у дружині князя Володимира, захищав місто Київ, похований у Києво-Печерській лаврі. Це наш богатир, це наша історія, яку в нас намагаються поцупити. Тому Муромець стоятиме тут, на історичному місці, де колись розташовувалась богатирська застава", – зазначив Кличко.

У Києві відкрили пам'ятник богатирю Іллі Муромцю / Фото: Овсяннікова Юлія. Укрінформ

Всі роботи зі створення пам’ятника та благоустрою першої черги парку здійснювалися за кошти меценатів.

"Хочу зазначити, місту створення скульптури і облаштування першої черги цього гарного парку нічого не коштувало. Ми не витрачали бюджетних коштів. Це меценатський проект. І це добре, що кияни, які мають можливість, долучаються до розвитку нашого міста", – сказав Кличко.

Наприкінці березня у Києві провели конкурс із благоустрою центральної частини урочища Чорторий, що на Трухановому острові у Деснянському районі. Переміг тоді авторський колектив на чолі з художником-скульптором Володимиром Журавлем. 

«Це мрія мого дитинства, стояти поруч із богатирями сучасності. А вже про те, аби виліпити легендарного богатиря... Про таке я навіть не мріяв. Це дуже велика відповідальність», – сказав  Журавель під час урочистого відкриття скульптури Іллі Муромця.

Позував скульптору в образі богатиря Василь Вірастюк.

«Це місце енергетично наповнене силою. Сьогодні у парку «Муромець» знаходиться база федерації стронгменів, база найсильніших людей України. Тут колись набирався сили Ілля Муромець, тут набираються сили і сучасні богатирі», – зазначив Вірастюк.

Пам’ятник має 11 метрів заввишки – разом із пагорбом і гранітним постаментом.

Скульптуру Іллі Муромця створили за унікальною технологією, що до цього не використовували для робіт такого великого розміру.

«Це унікальний пам’ятник, створений за найсучаснішими технологіями. Його частини відливали у формах, виготовлених за допомогою 3D-принтера. Такого для скульптури великого розміру в Україні та, може, й у світі ще не робили! Щоб прискорити процес, який міг зайняти кілька років,  скульптору Володимиру Журавлю довелося винайти таку унікальну технологію», – розповів Кличко.

Мер також зазначив, що сьогодні відкрили першу чергу оновленого парку і його продовжать облаштовувати.

Читайте також: На Трухановому збирають надрукованого на 3D-принтері Іллю Муромця

За задумом авторів проекту, парк, маючи історичну тематику, буде сучасним. Із системою інформації та навігації, тактильними табличками, доріжки вимостять тактильною плиткою, щоб люди з обмеженими можливостями почувалися комфортно. Також на території парку встановлять пандуси, облаштують нові велодоріжки. 

В оновленому парку «Муромець» можна буде і відпочивати, і проводити різноманітні заходи – від екскурсій і виставок, лекцій і творчих зустрічей до невеликих концертів і міських свят.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-