Кличко - Нафтогазу: Платити чужі борги? Вибачте...

Кличко - Нафтогазу: Платити чужі борги? Вибачте...

Укрінформ
Столична влада не збирається сплачувати НАК «Нафтогаз» штрафи приватної компанії Київенерго. Нині сума цих штрафів і пені становить близько 1 мільярда 200 мільйонів гривень. 

Про це заявив мер столиці Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Київ», інформує прес-служба КМДА.

«Я роблю все, аби захистити інтереси киян. А платити чужі борги? Вибачте, 1 мільярд 200 мільйонів – це, наприклад, 10 нових дитячих садків! Кияни не повинні сплачувати за бездарні наслідки господарської діяльності приватних компаній», – заявив Кличко.

Він підкреслив, що минулого тижня столична влада звернулася до суду, аби змусити Нафтогаз укласти угоду на газопостачання комунального підприємства Київтеплоенерго та не допустити відключення теплоелектростанцій, які виробляють електроенергію для столиці. Оскільки таке відключення може призвести до вкрай негативних наслідків.

«Наші юристи переконані на сто відсотків, що правда на нашій стороні. Нагадаю, понад 3 тисяч будинків залишаються сьогодні без гарячої води. Були різні пропозиції. Навіть йти на дебати. Та хочу сказати – такі спірні питання на дебатах не вирішують. Ми сподіваємося, що суд швидко ухвалить рішення, і ми зможемо відновити постачання гарячої води», – підкреслив мер столиці.

Також він зазначив, що місто готове вирішувати проблему із боргами киян, на яких наполягає Нафтогаз. Але – за умови їхньої реструктуризації. Сума боргів налічує не один мільярд гривень, і виплатити її одразу нині неможливо.

«Ми зараз ведемо перемовини з НАК «Нафтогаз» щодо реструктуризації цих боргів терміном від трьох до шести років. У кращому випадку – до 10 років. Якщо ж Нафтогаз відмовиться, то разом із киянами підемо до керівництва НАК «Нафтогаз». І всі разом будемо ставити запитання. Я роблю все для того, аби столиця була підключена до газу. Аби була гаряча вода у киян», – заявив Кличко.

Мер нагадав, що місто послідовно виконує рішення Київради щодо припинення угоди з Київенерго та повертає під контроль громади майно, що 17 років перебувало в управлінні комерційної структури.

Наразі завершений перший етап повернення майна. Зокрема, повернуто місту і передано в експлуатацію Київтеплоенерго 65 тисяч одиниць майна. До штату комунального підприємства переведені близько 5 тисяч працівників. Також підприємство вже ліквідувало майже тисячу пошкоджень теплових мереж у процесі підготовки до зими та отримало необхідні ліцензії і тарифи для роботи від КМДА та НКРЕКП.

Раніше повідомлялося, що столична влада звернулася до суду, аби змусити НАК «Нафтогаз» укласти угоду на газопостачання Київтеплоенерго та не допустити відключення теплоелектростанцій, які виробляють електроенергію для столиці. 

Київтеплоенерго звернулося до Господарського суду м. Києва із позовом до ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» про визнання укладеними договорів про постачання природного газу.

З травня поточного року виконавцем послуги постачання гарячої води та опалення стало комунальне підприємство Київтеплоенерго. Саме Київтеплоенерго після завершення угоди з ПАТ «Київенерго», яка діяла останні 16 років, взяло на себе функції управління теплоенергетичним комплексом міста та виконання функції тепло- та водопостачання у Києві.

Нафтогаз відмовив Київтеплоенерго в укладенні угоди: газопостачальна компанія заявляє, що угода буде укладена лише після того, як міське підприємство погодиться взяти на себе боргові зобов'язання попереднього виконавця послуг - ПАТ «Київенерго».

Заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить майже 5 млрд грн. Вона виникла внаслідок накопичення: близько 3 млрд грн боргів населення, мільярду гривень - боргу державного бюджету за надані пільги та субсидії, теплопостачання бюджетних установ, різниці у тарифах, а ще близько 1 млрд грн - нарахованих штрафів та пені.

Читайте також: Київтеплоенерго подає до суду на Нафтогаз

Міська влада Києва звернулася до Кабінету міністрів України як до представника власника компанії НАК «Нафтогаз» і сподівається на його допомогу в недопущенні у столиці ризиків виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-