Київтеплоенерго подає до суду на Нафтогаз

Київтеплоенерго подає до суду на Нафтогаз

Укрінформ
КП «Київтеплоенерго» звернулося до Господарського суду м. Києва із позовом до ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» про визнання укладеними договорів про постачання природного газу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КМДА.

«КП «Київтеплоенерго» звернулося до Господарського суду м. Києва із позовом до ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» про визнання укладеними договорів про постачання природного газу», - йдеться в повідомленні.

КМДА підкреслює, що на «Нафтогаз України» постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 187 покладений спецобов'язок із постачання природного газу. «Чинне законодавство України, включаючи цю постанову, не передбачає права НАК «Нафтогаз України» відмовити КП «Київтеплоенерго» в укладенні договорів постачання природного газу», зазначає прес-служба, посилаючись на  заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

«Позиція міста незмінна: необхідно негайно укласти угоду на постачання газу та повернути людям гарячу воду, і паралельно з цим, у форматі предметних переговорів, врегулювати проблему заборгованості. На сьогодні досі остаточно не визначена сума боргу «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз», частина цієї суми є предметом судового розгляду, тому передача цих боргів навіть теоретично неможлива», - сказав Пантелеєв.

За його словами, непоступливість «Нафтогазу» у питаннях життєзабезпечення міста і нерозуміння масштабних негативних наслідків, до яких призведе відсутність газопостачання, може перетворитися на надзвичайну ситуацію регіонального масштабу.

Як відомо, із травня поточного року виконавцем послуги постачання гарячої води та опалення стало комунальне підприємство «Київтеплоенерго». Саме «Київтеплоенерго» після завершення угоди з ПАТ «Київенерго», яка діяла останні 16 років, взяло на себе функції управління теплоенергетичним комплексом міста та виконання функції тепло- та водопостачання у Києві.

НАК «Нафтогаз» відмовив КП «Київтеплоенерго» в укладенні угоди: газопостачальна компанія заявляє, що угода буде укладена лише після того, як міське підприємство погодиться взяти на себе боргові зобов’язання попереднього виконавця послуг – ПАТ «Київенерго».

Читайте також: "Газова війна" у столиці: експерт пропонує розібратися, із чого складається борг

Заборгованість ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» становить  майже 5 млрд грн. Вона виникла внаслідок накопичення: близько 3 млрд грн боргів населення, мільярду гривень – боргу державного бюджету за надані пільги та субсидії, теплопостачання бюджетних установ, різниці у тарифах, а ще близько 1 млрд грн – нарахованих штрафів та пені. 

Міська влада Києва звернулася до Кабінету Міністрів України як до представника власника компанії НАК «Нафтогаз» і сподівається на його допомогу в недопущенні у столиці ризиків виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-