П'ятимільярдний борг Київенерго не повинен стати загрозою для столиці - Кличко

П'ятимільярдний борг Київенерго не повинен стати загрозою для столиці - Кличко

Відео
742
Ukrinform
Борги "Київенерго" перед "Нафтогазом" не повинні стати загрозою для забезпечення життєдіяльності столиці.

Про це міський голова Віталій Кличко заявив під час засідання Київради, повідомляє прес-служба КМДА.

"Закликаю всіх серйозно поставитися до цієї проблеми! Ухвалення рішення "Про питання заборгованості перед Нафтогазом України" продемонструє консолідовану позицію Київради. Борги Київенерго не повинні стати загрозою для забезпечення життєдіяльності міста", - підкреслив Кличко.

Так, за словами мера, для повноцінної роботи нещодавно створеного комунального підприємства "Київтеплоенерго", яке перебирає на себе функції із теплозабезпечення міста після припинення угоди з Київенерго, необхідне укладення договорів з Нафтогазом на постачання природного газу. Київтеплоенерго звернулося до Нафтогазу, однак отримало відмову.

"Відмову мотивують наявністю боргів попереднього користувача – ПАТ "Київенерго". Розмір боргів – майже 5 млрд грн! Це борги, що накопичувались роками. І їх доля повинна вирішуватися на національному рівні, враховуючи масштаб питання", - заявив Кличко.

Читайте також: У КМДА заявляють, що Нафтогаз відмовляється підписувати угоду з Київтеплоенерго

Він відзначив, що Київтеплоенерго не може взяти на себе зазначені боргові зобов’язання.

"Першочерговим завданням для підприємства є підготовка до зими, закупівля необхідної техніки та створення ресурсної бази для надання сервісу киянам", - додав мер та зазначив, що проблема боргових зобов’язань приватної компанії "Київенерго" перед Нафтогазом повинна вирішуватися окремо від питання газопостачання міста та стабільної роботи теплопостачальних підприємств.

"Проблема боргових зобов’язань однієї компанії перед іншою не повинна впливати на безперебійність надання послуг для мешканців міста. Такий варіант виходу з ситуації ми пропонуємо Нафтогазу", - наголосив Кличко.

Мер нагадав, що на сьогодні місто послідовно виконує рішення Київради щодо припинення угоди з Київенерго та повертає під контроль громади майно, що 17 років перебувало в управлінні комерційної структури.

Фото: kyivcity.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-