Київ та Метрополія Великого Парижа домовилися про співпрацю

Київ та Метрополія Великого Парижа домовилися про співпрацю

Укрінформ
Київ та Метрополія Великого Парижа підписали спільне комюніке з метою зміцнення взаємовигідної співпраці України і Франції. 

Комюніке у сфері розвитку агломерацій, сприяння ефективній та інноваційній розбудові територій, культурного діалогу та залучення інвестицій підписано під час круглого столу «Великий Париж - Великий Київ», що відбувся в рамках офіційного візиту делегації Метрополії Великого Парижа до Києва, повідомляється на сайті Київського міського голови.

Мер Києва Віталій Кличко, який підписав документ з боку Київради, відзначив, що в створенні агломерації сьогодні зацікавлений не тільки Київ, а й прилеглі до столиці міста. «І тут треба використовувати найкращий європейський досвід, зокрема французький», - сказав він. 

Міський голова наголосив, що питання про створення Київської агломерації назріло давно і потребує оптимального розв’язання. За словами Кличка, щодня майже півмільйона людей з навколишніх міст і селищ столиці приїздять до Києва на роботу і користуються інфраструктурою столиці та закладами соціальної сфери. Водночас, зазначив він, все це фінансується з бюджету Києва. «Тому я виступив за необхідність розробки статуту Асоціації міст, селищ, сіл та населених пунктів, що розташовані навколо Києва. Ми цей процес розпочали. І маємо далі рухатися в питанні створення агломерації. Ефект від цього буде всім. Не тільки столиці. Адже разом ми сильніші і більше можемо зробити», - сказав Віталій Кличко. 

Мер Києва переконаний, що громади Києва та області мають налагодити співробітництво для вирішення спільних проблем. Зокрема, щодо стану доріг та інженерних комунікацій, координації роботи громадського транспорту столиці та приміських населених пунктів. Крім того, додав Кличко, має бути сформоване узгоджене планування розвитку територій. 

Мер Києва зауважив, що попри потребу у нових під’їздах до столиці, місто їх не може побудувати, оскільки це - територія області. Крім того, навколо Києва сьогодні відбувається «бум» житлового будівництва, однак об’єкти соціальної інфраструктури не будують. «Тому ми якомога швидше повинні налагодити співробітництво громад міста та області для вирішення основних проблем. Потрібно скоординувати процеси об’єднання територіальних громад з рухом міст до розширення своєї території», - сказав Кличко. 

Читайте також: Київрада розгляне петицію про екологічну катастрофу на Совських ставках

Він подякував французьким колегам за їх інтерес до Києва, візит до столиці та той корисний діалог і співпрацю, яка розпочата. 

Кличко додав, що під час візиту делегації Метрополії Великого Парижа, насамперед, необхідно обговорити питання децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, створення та розбудови агломерацій. 

Метрополія Великого Парижа об’єднує 135 міст та містечок із загальною кількістю 7,5 млн жителів. Підприємства метрополії виробляють 25 відсотків загального ВВП Франції. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-