У Києві презентували "мобільний тест" на ВІЛ

У Києві презентували "мобільний тест" на ВІЛ

4114
Ukrinform
Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) розробила мобільний додаток тестування на ВІЛ/СНІД.

Про це на брифінгу з нагоди Дня боротьби зі СНІД сказав голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми розробили додаток HIV-тест, адже сьогодні одна з головних проблем полягає в тому, що кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій діагноз. Мета додатку HIV-test - вивести людину з онлайну в офлайн і спонукати пройти тест на ВІЛ в реальному житті. Додаток можна завантажити в мобільний телефон, та в зручний та анонімний спосіб оцінити ризики інфікування та знайти найближчий пункт тестування", - сказав Дмитро Шерембей. 

Так, при оцінюванні ризиків інфікування на ВІЛ під час мобільного тестування пропонується відповісти на 20 запитань. Наприклад, чи робила людина татуювання, чи користується засобами безпеки в статевому житті, чи були хрургічні втручання тощо. 

"Ці питання являються аудитом того, що відбувалося в житті людини. Відповідаючи чесно на ці питання, людина дає додатку можливість достовірно точно вирахувати відсоток вірогідності того, що в неї є таке захворювання. Як тільки цей відсоток перевищує 50%, людині пропонується перелік місць, де можна здати тест на ВІЛ. Це безкоштовно", - розповів Шерембей. 

Він також наголосив, що антиретровірусна терапія у випадку захворювання на ВІЛ/СНІД є в Україні також безкоштовною.

Тест доступний на сайті HIVtest. соm.ua, скачати додаток на мобільний телефон можна в AppStore та PlayMarket.

Також з 2018 року в Україні будуть доступні в аптеках експрес-тести на ВІЛ, які базуються на аналізі слини. Як повідомив директор Альянсу громадського здоров'я Андрій Клєпіков, точність цих тестів висока, і вони рекомендовані до використання Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Крім того, до 31 грудня в Україні триватиме національна медійна кампанія "ВІЛ небезпечний, доки ти про нього не знаєш", в рамках якої пройдуть лекціїї, флешмоби для молоді, також в рамках кампанії буде моживість пройти безкоштовне анонімне експрес-тестування на ВІЛ у пересувних авто-лабораторіях у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі та Запоріжжі.

Акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом "ВІЛ - невидимий. Пройди тест - врятуй життя" #hivtest у Києві / Фото Павла Багмута

Читайте також: В Україні понад 100 тисяч ВІЛ-інфікованих не знають про це - МОЗ

Як відзначила на брифінгу голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, Україна залишається країною з високим тягарем ВІЛ/СНІД. Зусилля громадських організацій та держави в напрямку забезпечення лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів дають свої результати, втім профілактка повинна стояти на одному з перших місць.

"Лікування - це добре, але профілактика повинна стояти в основі. Ми не досягнемо своїх цілей по зупиненню епідемії без профілактики", - наголосила Барберіс.

В 2017 році вперше за всю історію України кожен ВІЛ-інфікований пацієнт має доступ до безкоштовного лікування. Лікування від ВІЛ/СНІД забезпечується фінансуванням з держбюджету та донорської підтримки з боку міжнародних організацій. Так, з Державного бюджету України на 2017 році на закупівлю медикаментів для антиретровірусної терапії дорослих, підлітків та дітей виділено 684 000,0 тис. грн, на закупівлю медикаментів для замісної підтримуючої терапії - 18 037,8 тис. грн, на закупівлю тест-систем для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу АРТ та моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих, визначення резистентності вірусу, проведення референт-досліджень - 149 439,6 тис. грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>