Київський "Будинок зі зміями” збираються реставрувати

Київський "Будинок зі зміями” збираються реставрувати

2395
Ukrinform
Компанія B&H film distribution береться за реставрацію відомого київського "Будинку зі зміями та каштанами".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

"Реставрація відомої київської пам’ятки архітектури, яка є предметом підвищеної уваги громадськості, стане нашим внеском у збереження культурної спадщини міста. Будівля, що довгі роки стояла пусткою і перебуває у критичному стані, знову посяде гідне місце у міському просторі. Досвід залучення приватних інвестицій є стандартною практикою у світі, і Україна не є винятком. Ми відкриті до діалогу з Міністерством культури, Управлінням охорони культурної спадщини, міською адміністрацією і спільнотою Києва на всіх етапах реалізації проекту реставрації", - зазначають представники B&H film distribution.

Про своє рішення виступити меценатом та інвестором проекту реставрації цієї пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення (охоронний номер 316-Кв) компанія офіційно повідомить на прес-конференції 26 жовтня о 13:00 у приміщенні "Будинку зі зміями та каштанами" (вул. Велика Житомирська, 32). У рамках прес-конференції буде презентовано передпроектні ескізи, частину попередніх комплексних наукових досліджень, отриманих проектною групою, а також відбудеться прес-тур локацією з куратором проекту.

Читайте також: За борг у 18 копійок заповіднику "Софія Київська" погрожують відключити світло

"Будинок зі зміями та каштанами" побудований на початку XX століття у стилі модерн. Має статус пам'ятника архітектури та містобудування місцевого значення. Свою народну назву отримав завдяки скульптурній композиції з плазунами, які прикрашають еркер на фасаді, та численним фризам з каштановим листям. Будівлю було зведено в 1910-1911 роках як прибутковий будинок Чоколової. Автором проекту вважається архітектор Ігнатій Ледоховський. Початково будинок був триповерховим, четвертий поверх було надбудовано за радянських часів.

Компанія B&H film distribution – українська кінодистриб’юторська компанія, заснована у 1998 році. Компанія має багаторічний досвід співпраці з голлівудськими студіями Sony, Disney, Paramount та Universal. Генеральний директор компанії B&H film distribution Богдан Батрух – кіноексперт, продюсер, меценат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>