У Києві вшанували пам'ять Гонгадзе та інших загиблих журналістів

У Києві вшанували пам'ять Гонгадзе та інших загиблих журналістів

Фото
1446
Укрінформ
Журналісти зібралися в Києві, біля Монументу Незалежності для вшанування пам'яті журналіста Георгія Гонгадзе і ще понад 60 колег, що загинули в результаті своєї професійної діяльності.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Організатором акції стала громадська організація "Інститут масової інформації". Учасники акції запалили лампадки і виклали їх в слово "ГІЯ". Декілька активістів тримали великий плакат "Георгій, ми не забули".

В рамках акції була проголошена заява медіа-спільноти.

"Минуло 17 років із дня вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, однак досі не встановлено замовників цього резонансного злочину. Ми закликаємо Генеральну прокуратуру України завершити розслідування щодо замовників і вручити підозри. Далі має бути суд", - зазначається в заяві.

Журналісти також закликали касаційний суд не зволікати з розглядом справи по суті щодо вироку колишньому начальнику Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу, якого було засуджено до довічного позбавлення волі.

Окрім того медіа-спільнота вимагає у правоохоронних органів, української влади вжити всіх можливих заходів, щоб встановити і покарати винних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. "Зокрема, ми вимагаємо регулярного, публічного звітування про стан розслідування цієї резонансної справи", - підкреслюється у заяві.

Читайте також: Сьогодні - День пам'яті українських журналістів

Окремо наголошується на нагальній необхідності посилити слідчу групу, яка займається розслідуванням справи Шеремета. "Закликаємо офіційно звернутися до дипломатичних представництв країн ЄС, США і заручитися допомогою представників правоохоронних органів цих країн у проведенні розслідування", - зазначається у документі.

Медіа-спільнота також наголошує, що незважаючи на покращення ситуації з розслідуванням порушень свободи слова, досі переважна більшість нападників на журналістів залишаються непокараними.

Як повідомлялося, щороку в третю п'ятницю вересня в Україні відзначається День пам'яті українських журналістів.

День встановлений у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України. Його мета - вшанування пам'яті всіх журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов'язки.

Вшанували пам’ять Гонгадзе і всіх забутих журналістів / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Пам'ятні заходи традиційно відбудуться до річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено тіло, в якому друзі і родичі впізнали журналіста.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-