Пожежа на Хрещатику: КМДА вимагає від власника відновити пам’ятку

Пожежа на Хрещатику: КМДА вимагає від власника відновити пам’ятку

Укрінформ
Столична влада переконана, що власник колишнього гастроному на Хрещатику, де вчора сталася пожежа, має відновити пам'ятку.

Про це під час прес-брифінгу поінформував перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей будинок є проблемним. В 2009 році наказом Міністерства культури і туризму України його було занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятку історії, архітектури та містобудування місцевого значення. Власником будинку є компанія ТОВ «АБ Інвестиції та розвиток». У 2007 році був складений охоронний договір на цей культурний об’єкт", - сказав Пліс.

За його словами, за результатами цих подій столична влада підготує листа до правоохоронних органів. "Ми будемо просити відповідної, належної оцінки правоохоронних органів і вимагати від власника виконання всіх умов, які передбачені охоронним договором - тобто приведення будівлі до належного вигляду", - додав він.

Як зазначив Пліс, за попередніми висновками причиною пожежі є халатність будівельників, які вели роботи.

Заступник голови КМДА з питань містобудування Олександр Спасибко запевнив, що столична влада не допустить знищення цієї пам’ятки.

"Обов'язок стежити за станом цієї будівлі покладається на власника будівлі. Департамент культури проводив перевірки у лютому 2017 році, та надав припис, умови якого на сьогодні не виконані, тому власник цієї будівлі буде обов’язково притягнений до відповідальності. Я звертаюся до власника цієї будівлі, якщо ви вважаєте, що таким чином ви зможете знищити пам’ятки, ми цього не допустимо", - сказав Спасибко.

Як повідомляв Укрінформ, 20 червня на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатик виникла масштабна пожежа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-