У Києві вже встановили понад 3700 камер відеоспостереження

У Києві вже встановили понад 3700 камер відеоспостереження

3394
Укрінформ
У Києві вже встановлено понад 3700 камер відеоспостереження, а ще 4 тисяч смарт-камер, які об'єднають у єдиний загальноміський комплекс відеоспостереження, встановлять у столиці найближчим часом.

Про це мер Києва Віталій Кличко зазначив під час відкриття міського Центру обробки даних, повідомляє прес-служба КМДА.

"Складна ситуація в зв'язку з агресією проти України, погіршення криміногенної ситуації вимагають ефективного реагування. І реальним кроком до створення системи безпеки в Києві став старт проекту "Безпечне місто". Ми створюємо загальноміську систему відеоспостереження - за два місяці нам вдалося встановити 3423 камери у школах, дитячих садках, поліклініках, лікарнях, музеях і театрах. Ще 339 камер встановлено в центрі міста та на автомобільних мостах через Дніпро. А на Майдані Незалежності розмістили унікальну камеру з оглядом на 360 градусів", - сказав Кличко.

Він зазначив, що новітні технології обробки інформації і впровадження програми "Безпечне місто" дозволять створити комплексну систему безпеки у столиці.

Кличко додав, що найближчим часом у столиці планується встановити ще 4000 смарт-камер і об’єднати в єдиний загальноміський комплекс уже наявні системи відеоспостереження.

"Це дасть змогу повністю охопити столицю. Зокрема, ми приділяємо увагу безпеці в громадських місцях, на великих інфраструктурних об’єктах і виходах з метро. Також ми плануємо долучити до єдиної системи усі камери відеоспостереження, які працюють у державних і приватних установах. Зараз їх у Києві близько 100 тисяч, і ми маємо об’єднати їх у єдину систему, яка дозволить зробити наше місто безпечним", – додав він.

За словами Кличка, функції смарт-камер дуже різноманітні. Вони мають заздалегідь запрограмований сценарій інцидентів і здатні автоматично інформувати ситуаційний центр про небезпеку.

"Зокрема, завдяки функції розпізнавання державних знаків за допомогою камер столичні поліцейські зможуть ефективніше знаходити викрадені автомобілі. Також такі функції дозволяють поліцейським, рятувальникам чи лікарям оперативніше допомагати киянам", – розповів він.

До того ж, щоб ефективно збирати та аналізувати інформацію з усього міста, створена хмарна платформа загальною потужністю 11 тисяч каналів, яка забезпечить безперервний запис відеоданих.

"Окремі фрагменти системи "Безпечне місто" вже розгорнуті в головних управліннях Національної поліції і Служби безпеки України. Надалі ми також долучимо до цієї системи пожежну, рятувальну, медичну, дорожню й інші комунальні та державні служби. І я переконаний, наша столиця повинна стати одним із найбезпечніших міст Європи", – підсумував Кличко.

Фото: КМДА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-