В Україні є 65 тисяч доз вакцини проти сказу

В Україні є 65 тисяч доз вакцини проти сказу

Укрінформ
В Україні у наявності 65 тис. доз антирабічної вакцини.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоровʼя (МОЗ), передає Укрінформ.

«Наразі усі області забезпечені антирабічною вакциною, вона безоплатна для пацієнтів. Станом на початок лютого це понад 50 тисяч доз вакцин, ще 15 тисяч доз зберігається на рівні країни і будуть розвезені в найближчі тижні», - йдеться у повідомленні.

Антирабічну вакцину застосовують для первинної імунізації людей, які були в контакті або були вкушені хворими на сказ тваринами, тваринами з підозрою на сказ чи невідомими тваринами. Подальша ревакцинація проводиться згідно зі схемою лікувально-профілактичної імунізації.

Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96-99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.

Планову імунопрофілактику проводять особам з групи ризику захворювання на сказ. До них належать працівники ветеринарних лабораторій, клінік та інших лабораторій, які працюють із вуличним вірусом сказу, мисливці, лісники, спеціалісти ветеринарної медицини, працівники боєнь, таксидермісти; особи, що виконують роботи з вилову й утримання безпритульних тварин; працівники притулків для утримання тварин.

Особи з груп ризику після початку профілактичних щеплень повинні робити бустерні щеплення згідно з інструкцією із застосування вакцини.

Читайте також: Поширенню сказу запобігає вакцинація, а не відстріл - зоозахисники Львівщини

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджені шкірні покрови інфікована тварина. Через кров чи сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки, коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни - потенційно можуть бути хворими на сказ. Це може бути як дика тварина, так і домашня, якщо її не вакцинували.

Для недопущення сказу серед свійських тварин власникам необхідно щороку робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Для проведення щеплення тварині необхідно звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Якщо вкусила чи подряпала тварина або на шкіру чи слизову потрапила її слина, необхідно: ретельно (щонайменше упродовж 10-15 хвилин) промивати місце ураження проточною водою із милом; обробити краї рани чи подряпини антисептиком або спиртовим розчином та накласти асептичну пов’язку; якщо рана сильно кровить або це артеріальна кровотеча - викликати швидку медичну допомогу; якнайшвидше звернутися по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною.

У системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги: лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності.

Сказ - це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним - 100% хворих людей помирають.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-