Пацієнт може отримати інформацію в електронній системі у лікаря або в НСЗУ - розʼяснення МОЗ

Пацієнт може отримати інформацію в електронній системі у лікаря або в НСЗУ - розʼяснення МОЗ

Укрінформ
Пацієнт може отримати інформацію про свої дані в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) у свого сімейного лікаря або в НСЗУ.

Про це йдеться у розʼясненні Міністерства охорони здоровʼя (МОЗ), передає Укрінформ.

"Пацієнт може отримати інформацію, яка внесена про нього в центральну базу даних ЕСОЗ, одним із способів: у свого сімейного або лікуючого лікаря після надання такому лікарю згоди на доступ до запитуваної інформації; у Національній службі здоров’я України, надіславши запит через форму або листом на адресу: 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, 19", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили в МОЗ, дані про пацієнта зберігаються в центральній базі даних, яка належить НСЗУ, та в закладі, який вносить електронні медичні записи через медичні інформаційні системи (МІС). Центральна база даних і МІС складають електронну систему охорони здоров’я.

У центральній базі даних (ЦБД) персональні та медичні дані пацієнта технічно зберігаються відокремлено та в зашифрованому вигляді.

Технічно доступ пацієнта як користувача до ЦБД ЕСОЗ наразі не забезпечено.

Також медичні заклади можуть надавати пацієнтам доступ до даних, які зберігаються безпосередньо в такому закладі, через пацієнтські застосунки медичних інформаційних систем, які використовує заклад для автоматизації своїх процесів. Однак не всі МІС мають відповідний функціонал та не всі заклади ним користуються. Відомості в застосунках МІС, які сьогодні можна бачити у разі їх використання, – це не відомості ЦБД ЕСОЗ, а відомості, які зберігає про пацієнта заклад, який використовує таку ж МІС.

Читайте також: НСЗУ: У кабінет пацієнта можна буде зайти через «Дію» і не тільки

Завдяки ЕСОЗ відбувається цифровий обмін інформацією в медичній галузі. В ній лікарі створюють електронні медичні висновки про народження та тимчасову непрацездатність, електронні направлення, електронні рецепти, вносять інші медичні дані пацієнта. Лікуючий лікар може швидко – за згодою пацієнта – отримати потрібну інформацію про пацієнта, яка була внесена до системи за результатом його попередніх звернень за медичною допомогою. Така медична інформація допоможе лікарю мати більше об’єктивних даних для ухвалення рішень під час встановлення діагнозу, призначення лікування тощо.

Як повідомляв Укрінформ, НСЗУ запустила "кабінет пацієнта", де українці зможуть змінювати декларації з лікарем первинної ланки, персональні дані тощо, не звертаючись до лікаря чи служби.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-