Нацслужба здоров'я законтрактувала на лікування безпліддя 12 медзакладів

Нацслужба здоров'я законтрактувала на лікування безпліддя 12 медзакладів

Укрінформ
Національна служба здоровʼя законтрактувала на пакет Програми медичних гарантій з лікування безпліддя 12 медзакладів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«Народжуваність в Україні падає не перший рік. Велика війна призвела до погіршення ситуації. Для того, щоб допомогти людям, які мріють відчути радість батьківства, цьогоріч ми запустили програму лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Відповідний пакет послуг включений до Програми медичних гарантій, а отже, їх можна отримати безоплатно у медичних закладах, що мають контракт з Нацслужбою здоров’я. За один цикл штучного запліднення держава платитиме понад ₴60 тисяч. Такий тариф - абсолютно ринковий та дозволяє залучати і державні, і приватні медичні заклади. Наразі законтрактовано 12 медзакладів. Попри війну ми працюємо над тим, щоб сучасні якісні медичні послуги ставали доступніші для українських пацієнтів», - зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Як зазначають у МОЗ, лікування безпліддя є одним із пріоритетних напрямів у Програмі медичних гарантій (ПМГ). На цей напрям у бюджет ПМГ-2024 закладені понад ₴1,87 мільярда, завдяки яким планується провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя. З урахуванням того, що середні показники успіху становлять близько 30%, можна очікувати на народження 10 тисяч нових українців.

Наразі безоплатні послуги з лікування безпліддя у межах Програми медичних гарантій надаватимуть 12 медзакладів, які нещодавно були законтрактовані Національною службою здоровʼя України, у таких областях:

  • Київська область та м. Київ: ТОВ «НАДІЯ», ТОВ «ГАРМОНІЯ КРАСИ», ТОВ «Медичний центр “ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА”», ТОВ «МІРУМ», ТОВ «Родинне джерело» та ТОВ «НЕОМЕД 2007»;
  • Дніпропетровська область: ТОВ «ЕКОДНІПРО» та ТОВ «СКАЙ-ВІННЕР».
  • Львівська область: ТОВ «Клініка професора С. Хміля».
  • Одеська область: ТОВ «Клініка репродуктивної медицини “НАДІЯ ОДЕСА”».
  • Чернівецька область: колективний заклад охорони здоров’я «Медичний центр лікування безпліддя».
  • Рівненська область: комунальний медзаклад «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука» Рівненської обласної ради.

Список медзакладів, які матимуть контракти з НСЗУ на медпослуги за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій», буде оновлюватися. Стежити за оновленнями можна на порталі НСЗУ.

Медична послуга за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» надається за умови встановлення діагнозу «Жіноче безпліддя» або «Чоловіче безпліддя». Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років.

Читайте також: Майже тисяча медзакладів «первинки» можуть надавати послуги з охорони ментального здоровʼя

Спершу жінка має звернутися до акушера-гінеколога у спеціалізованому закладі, який має договір із НСЗУ на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Направлення для цього не потрібне. Акушер-гінеколог проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО, а за необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог та ін.)

На цьому етапі може знадобитися стаціонарне лікування або дообстеження. Лікар акушер-гінеколог може направити жінку до спеціалізованого багатопрофільного закладу або перинатального центру, які надають безоплатні послуги в межах пакетів «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» і «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Після дообстеження лікар акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу ДРТ. Консиліум лікарів приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

Місце отримання послуги пацієнтка має право обрати самостійно із переліку закладів, які уклали договір із НСЗУ про медичне обслуговування за відповідним пакетом медичних послуг.

Безоплатно в межах пакета «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» жінка може отримати один повний цикл на рік – у разі настання вагітності; при цьому в разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Також пацієнтка може отримати другий повний або неповний цикл на рік - у разі ненастання вагітності. Доплачувати за ці послуги не потрібно.

Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару – залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.

Читайте також: В Україні гостро стоїть проблема прогресивного старіння населення - лікарка

Перелік безоплатних послуг, які передбачені пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» доступний на сайті Міністерства охорони здоровʼя та сайті Національної служби здоровʼя.

Як повідомляв Укрінформ, 22 грудня 2023 року Кабінет Міністрів схвалив Порядок реалізації Програми медичних гарантій. На 2024 рік на ПМГ виділені майже ₴159 мільярдів, що на ₴16 мільярдів більше, ніж у 2023 році. Серед нових напрямків - допоміжні репродуктивні технології та трансплантація. Загалом у Програмі медгарантій на цей рік передбачено 44 пакети послуг.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-