Послуги з трансплантації цьогоріч надаватимуть 39 медзакладів

Послуги з трансплантації цьогоріч надаватимуть 39 медзакладів

Укрінформ
У 2024 році послуги з трансплантації надаватимуть 39 медзакладів.

Про це у Фейсбуці повідомив Український центр трансплант-координації, передає Укрінформ.

"39 медичних закладів уже уклали угоди з НСЗУ на надання допомоги з використанням методу трансплантації. З них - 31 заклад комунальної власності, 7 - державної і 1 - приватний", - йдеться у повідомленні.

Загалом, як зазначають у Центрі, 44 медичні заклади подали пропозиції щодо надання послуг за пакетами на проведення трансплантації. Після перевірки п’ятьом із них НСЗУ було відмовлено у можливості надання таких послуг у 2024 році.

Читайте також: У Львові зробили першу в Україні операцію на серці за допомогою робота

Перелік закладів, які надають допомогу методом трансплантації органів у 2024 році, доступний за посиланням.

Перелік закладів, які надають допомогу методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин у 2024 році, за посиланням.

З 2024 року держава оплачує за надання медичної допомоги з використанням методу трансплантації через Програму медичних гарантій. У ній сформовано два окремі пакети: лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів; лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Надання медичної допомоги за обома пакетами передбачає три етапи: дотрансплантаційний період - відповідні обстеження і підготовка до оперативного втручання; трансплантаційний період - проведення оперативного втручання з трансплантації органа та лікування упродовж післяопераційного періоду до виписки пацієнта із стаціонару; посттрансплантаційний період - медичні послуги, які надаються пацієнту після виписки зі стаціонару до 360 дня з моменту проведення операції.

Обидва пакети передбачають цілий комплекс послуг, які пацієнт може отримати безкоштовно: необхідні лабораторні та інструментальні дослідження донорам і реципієнтам, своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, проведення трансплантації, забезпечення лікарськими засобами, психологічна підтримка та інше.

Читайте також: До програми «Доступні ліки» торік долучилися 600 тисяч українців - голова Нацслужби здоров’я

Як зазначається, тарифи на органну трансплантацію, які діяли в пілотному проєкті МОЗ, збережені в Програмі медичних гарантій і навіть збільшені за надання медичної допомоги під час посттрансплантаційного періоду. Так, наприклад, НСЗУ сплачуватиме 41 тис. грн за надання медичної послуги на дотрансплантаційному етапі. Тариф за трансплантацію залежатиме від трансплантованого органа: за пересадку легень НСЗУ заплатить понад 2,6 млн грн, серця – понад 2 млн грн, печінки – близько 1,4 млн грн, нирки – 800 тис. грн. Тариф на посттрансплантаційний період також залежить від органа, який пересадили, і може становити від 185 до 193 тис. грн.

Тариф на трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин залежить від того, які стовбурові клітини використовуються - самого пацієнта, неродинного чи родинного донора. А також від тривалості посттрансплантаційного супроводу пацієнта.

Найвищий тариф, майже 2,4 млн грн, передбачено за надання медичної допомоги із проведенням алогенної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин з донорським етапом та посттрансплантаційним супроводом до 180 дня.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня почала діяти Програма медичних гарантій на 2024 рік, її бюджет становить понад 159 млрд гривень, з яких 5,2 млрд гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-