В Україну доставили 340 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

В Україну доставили 340 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

Укрінформ
Для забезпечення імунопрофілактики дітей у 2024 році в Україну доставили 340 тисяч доз оральної вакцини проти поліомієліту.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«За підсумками 2023 року рівень охоплення щепленнями проти поліо у різних вікових групах перевищив 80%, однак за рекомендаціями ВООЗ показник, який свідчить про захищеність населення від вакцинокерованих інфекцій завдяки щепленням, має складати 95%. Попри повномасштабну війну, МОЗ за співпраці з міжнародними партнерами забезпечує безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області, щоб новонароджені могли отримати всі обовʼязкові щеплення у пологовому, діти та дорослі - зробити їх у сімейного лікаря чи пункті вакцинації. Повний курс вакцинації дозволяє сформувати імунітет на все життя. Тому важливо перевірити вакцинальний статус та в разі, якщо пропустили щеплення, звернутись до лікаря та надолужити їх», - зазначив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Для захисту проти вірусу поліомієліту в Україні використовують два типи вакцин: інактивовану (ІПВ), що вводиться у вигляді ін’єкцій, та оральну (ОПВ), яку дають у вигляді крапель у рот. Краплі формують імунітет у кишківнику дитини, тим самим зупиняють поширення інфекції. Кожна дитина до досягнення 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліо. Так можна сформувати імунітет до захворювання. Щеплення проводяться у 2, 4 (ІПВ), далі у 6 та 18 місяців, 6 і 14 років (ОПВ) і забезпечують захист на все життя.

Фото: МОЗ

340 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) для підтримки Національної програми імунізації України доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Зберігання та доставка в регіони вакцини, отриманої від міжнародних партнерів як гуманітарну допомогу, відбувається за підтримки проєкту SAFEMed, USAID Україна - «Безпечні та доступні ліки для українців».

Як нагадали в МОЗ, вакцини для рутинної вакцинації закуповуються коштом державного бюджету. Частину вакцин, в разі збільшення потреби чи внаслідок надзвичайних ситуацій, постачають міжнародні партнери за зверненням держави.

Безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих захворювань, щеплення проти яких внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Щеплення за календарем - безоплатні, зробити їх можна у медзакладах кожної області.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці 2023 року ДП «Медичні закупівлі України» уклали договір на закупівлю 1,1 млн доз оральної вакцини проти поліомієліту для імунопрофілактики дітей бельгійського виробництва (компанія Glaxosmithkline Biologicals S.A).

Фото ілюстративне: ЮНІСЕФ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-