На Волині від лістеріозу помер чоловік: що це за хвороба

На Волині від лістеріозу помер чоловік: що це за хвороба

Укрінформ
У Волинській області зареєстровано випадок лістеріозу у 62-річного чоловіка. Він помер у лікарні.

Про це повідомляє Центр громадського здоровʼя, передає Укрінформ.

"Мешканець одного з сіл Луцького району був госпіталізований до лікарні 28 грудня, через 2 дні його стан погіршився. Хворому надали всю необхідну медичну допомогу, проте через 2 тижні чоловік помер від ускладнень хвороби", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, фахівці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб розпочали епідеміологічне розслідування в осередку захворювання. З’ясовано, що чоловік вживав різні продукти харчування, в тому числі немиті яблука, які зберігались в літній кухні, де є мишовидні гризуни. Також він утримував свійських тварин (корову, свиней, собак, котів), які можуть бути джерелом інфекції.

Фахівці встановили коло контактних осіб, це 5 членів сім'ї померлого, в тому числі троє дітей. За ними ведеться медичне спостереження, станом на 10 січня осіб з ознаками захворювання не виявлено. Також фахівці ЦКПХ відібрали зразки 10 змивів, 3 проби харчових продуктів та 1 пробу питної води, дослідження яких тривають.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Ці бактерії широко розповсюджені у природі, їх знаходять у ґрунті, піску, воді. Джерелом лістерій можуть бути дикі гризуни, сільськогосподарські тварини, домашні та дикі тварини (бродячі коти і собаки), дикі птахи, в тому числі голуби, а також продукти харчування: молоко, м'ясо, риба, овочі, фрукти.

Недуга може вражати центральну нервову систему, мати септичні прояви, мастит або перебігає у формі безсимптомного носійства. За першими симптомами хвороба схожа на харчове отруєння: слабкість, озноб, підвищена температура, діарея, блювота.

Читайте також: На Київщині від дифтерії померла 73-річна жінка

Іншою формою хвороби може бути ангінозно-септична, яка нагадує ангіну. У разі ураження нервової системи з’являються ознаки менінгіту, менінгоенцефаліту або абсцесу мозку.

Людина може заразитися під час контакту з інфікованими тваринами та птахами, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, особливо придбаний на стихійних ринках), через овочі і фрукти.

Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватись правил гігієни й ретельно мити руки.

В ЦГЗ наголошують, що у випадку появи симптомів лістеріозу необхідно звернутися до сімейного лікаря для подальшого лікування.

Як повідомлялося, раніше на Київщині був зафіксований летальний випадок внаслідок захворювання на дифтерію. У Чернівцях в одній із обласних лікарень помер 45-річний пацієнт, у якого виявили правець.

Фото: doidam10/Depositphotos

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-