МОЗ: спалах гепатиту А зафіксований лише на Вінниччині, в інших регіонах - поодинокі випадки

МОЗ: спалах гепатиту А зафіксований лише на Вінниччині, в інших регіонах - поодинокі випадки

Укрінформ
Спалах гепатиту А зафіксовано лише у Вінницькій області, в інших регіонах є поодинокі випадки захворювання.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

"Спалах інфекційної хвороби — це декілька захворювань на інфекційну хворобу, повʼязаних між собою спільним джерелом та (або) фактором передачі інфекції. У Вінниці за перші кілька днів захворіло більше ніж 10 людей з одного району міста, тому спеціалісти обласного Центру контролю та профілактики хвороб разом з фахівцями Центру громадського здоровʼя та медиками почали епідемічне розслідування джерел спалаху, а епідеміологічна ситуація була визначена як спалах вірусного гепатиту А", - пояснили у МОЗ.

За його даними, із 17 жовтня до 6 листопада на Вінниччині лабораторно підтверджено 245 випадків гепатиту А, госпіталізовано 182 людини, з яких 128 пройшли лікування та виписані, ще 54 пацієнти залишаються у медзакладах.

На сьогодні випадки гепатиту А зафіксовані також у Тернопільській (1 випадок), Закарпатській (11), Дніпропетровській (3) областях.

Крім того, протягом жовтня зафіксовано 12 випадків гепатиту А в Івано-Франківській області. В осередках проведено епідрозслідування та заключна дезінфекція.

У МОЗ наголосили, що кожен випадок окремо розслідують фахівці центрів контролю та профілактики хвороб — вивчають джерело зараження, проводять аналіз контактного кола осіб, хто міг бути «переносником» вірусу або потенційно може бути інфікованим.

За результатами епідрозслідувань не встановлено епідеміологічного зв’язку між випадками захворювання вірусний гепатит А у різних областях, заявили у відомстві.

Зазначається, що на Вінниччині у відповідь на спалах вірусного гепатиту А посилено протиепідемічні заходи, зокрема тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках і ярмарках. Фахівці ЦКПХ провели додаткові перевірки на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням мешканців продуктами харчування та іншими епідемічно небезпечними сферами. Окрім того, посилено дезінфекцію водопровідних мереж.

Читайте також: Календар щеплень: коли і від чого вакцинуватися в Україні

«Під час розслідування спалаху епідеміологи паралельно відпрацьовують усі можливі припущення щодо ймовірних джерел інфекції. Силами Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України в області було обстежено майже 80% працівників в епідемічно небезпечних типах виробництва. Ця робота має завершитись цього тижня. За попередніми підсумками не виявлено спільного джерела інфікування. Оскільки зараз переважає контактно-побутовий шлях передачі, впроваджено вакцинацію осіб з кола близьких до хворих контактів, медичних працівників - це дозволяє зупинити поширення та локалізувати передачу інфекції. Кількість як госпіталізованих, так і нових випадків на Вінниччині зменшується, що говорить про ефективність протиепідемічних заходів та контроль над спалахом», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

В область доправлено понад дві тисячі доз вакцини. Вона передбачена для медиків, контактних осіб, дітей та створення резерву. На Вінниччині вже вакциновано 597 людей, серед яких 549 медиків та 48 контактних осіб (рідних і близьких пацієнтів із підтвердженим діагнозом).

В області з 17 жовтня до 5 листопада відібрано 337 проб води для лабораторного дослідження, обстежено 780 працівників епідемічно небезпечних сфер (ринки, підприємства, які виготовляють продукцію масового вживання).

Читайте також: У МОЗ спростовують фейк про запровадження карантину через гепатит А

Гепатит А — захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Найпоширеніші симптоми: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. У людей, які перехворіли на гепатит А, формується пожиттєвий імунітет.

Як повідомлялося, 24 жовтня у Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А в одному із районів міста. 31 жовтня його визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області.

Станом на вечір 5 листопада кількість випадків захворювання на вірусний гепатит А в області зросла до 280. Лабораторно підтверджені 245 випадків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-