В Україні 117 тисяч дітей отримали пропущені щеплення проти кору - МОЗ

В Україні 117 тисяч дітей отримали пропущені щеплення проти кору - МОЗ

Укрінформ
За 2,5 місяці загальнонаціональної кампанії з “наздоганяючої” вакцинації проти кору, паротиту та краснухи проведено 117 276 щеплень.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ. 

“Першу дозу вакцини отримали 55 248 дітей (віком від 2 до 17 років), другу дозу отримали 62 028 дітей (віком від 7 до 17 років)”, - йдеться в повідомленні. 

Найбільше щеплень за попередній тиждень провели у Києві, Херсонській, Житомирській та Рівненській областях. Найменше – у Чернігівській, Вінницькій, Івано-Франківській областях.

Зазначається, що вакцинації проти кору для внутрішньо переміщених осіб, крім мобільних вакцинальних бригад, проводять у пунктах щеплень та у закладах «первинки». За попередній тиждень щеплено 357 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), здебільшого у Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях.

У МОЗ інформують, що для повного захисту дітям потрібні дві дози вакцини проти кору, краснухи та паротиту (КПК): в 1 рік (перше щеплення) та в 6 років (друге щеплення). Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно надолужити. Якщо у дитини старше 7 років не має жодної вакцинації проти кору, лікарі проводять два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць.

Читайте також: В Україні зареєстрували новий випадок кору

У межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору дітей, які пропустили планові щеплення, в Україні сформовано 312 мобільних бригад, що вакцинують дітей в організованих колективах та у віддалених від пунктів щеплень територіях. 

Щоб записатись на вакцинацію до мобільної бригади або запросити її до громади чи організованого колективу, потрібно звернутися до Центру контролю та профілактики хвороб в області проживання чи за місцем тимчасового перебування. 

Як повідомлялося, за вісім місяців 2023 року в Україні на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за весь минулий рік. 43 випадки захворювання на кір (із них 21 – це діти до 17 років), проти 6 за аналогічний період минулого року. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-