Україна отримала від ЮНІСЕФ три тисячі доз вакцини від гепатиту А

Україна отримала від ЮНІСЕФ три тисячі доз вакцини від гепатиту А

Укрінформ
Україна отримала від Дитячого фонду ООН три тисячі доз вакцини від гепатиту А.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, вакцину проти гепатиту А фонд ЮНІСЕФ доставив як гуманітарну допомогу на запит МОЗ після теракту на Каховській ГЕС, передає Укрінформ.

«Вакцинування від гепатиту А важливий компонент з точки зору попередження цієї вірусної хвороби. Збудник потрапляє в організм людини через заражену їжу чи воду. Щеплення проти гепатиту А не входять до календаря профілактичних щеплень, але рекомендовані дітям та дорослим. Вакцина, яку надали міжнародні партнери, буде розподілена за потреби, враховуючи існуючі ризики на постраждалих територіях», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Читайте також: Зеленська зустрілась з регіональною директоркою ЮНІСЕФ

Гепатит А — вірусна інфекція, що вражає печінку і може спричинити захворювання середнього і важкого ступеня. Симптоми включають лихоманку, нездужання, діарею, нудоту, дискомфорт у животі, темну сечу та жовтяницю. Частіше хворіють дорослі, тяжкі форми захворювання та летальні випадки теж більш ймовірні у старшому віці.

Інфікування гепатитом А можливе через вживання забрудненої питної води або харчів та недотриманням санітарних норм під час обробки чи приготування продуктів.

«ЮНІСЕФ підтримує Міністерство охорони здоров'я України у запобіганні можливим спалахам інфекційних захворювань у постраждалих районах Херсонської та Миколаївської областей. Ця вакцина допоможе захистити дітей і дорослих від гепатиту А, що становить додаткову загрозу для їхнього здоровʼя внаслідок затоплення, спричиненого підривом Каховської дамби», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Зазначається, що вакцина проти гепатиту А була закуплена ЮНІСЕФ в рамках партнерства з МОЗ України завдяки фінансовій підтримці уряду Японії.

Читайте також: Україна отримала від ЮНІСЕФ 20 неонатальних швидких для дитячих лікарень

Загалом у 2022-2023 рр. для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ закупив понад 2,89 мільйона доз вакцин. Зокрема, інактивовану та оральну поліомієлітну вакцину, вакцини для профілактики гепатиту В, дифтерії-правця, кору-паротиту-краснухи та інші.

Як повідомлялося, в Україні триває загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-