У Житомирі відкрили сучасну мікробіологічну лабораторію з діагностики туберкульозу

У Житомирі відкрили сучасну мікробіологічну лабораторію з діагностики туберкульозу

Укрінформ
У Житомирі відкрили сучасну мікробіологічну лабораторію з діагностики туберкульозу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

«Україна належить до країн з високим тягарем лікарсько-стійкого туберкульозу за оцінками ВООЗ. Щоб зупинити поширення захворювання, пацієнт має отримувати якісні послугу з діагностики та безперервне лікування. Точні лабораторні послуги мають вирішальне значення для ефективного лікування, тому ця лабораторія дозволить посилити потенціал діагностичної мережі країни і забезпечити людей, які хворіють на туберкульоз, якісними та доступними послугами», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Читайте також: Відомий кардіохірург із Франції прибув до України для обміну досвідом

Зазначається, що це єдина лабораторія рівня біологічної безпеки BSL-3 в Україні. Вона функціонуватиме у Житомирі на базі протитуберкульозного диспансеру. Нова лабораторія розширить діагностичні можливості не лише на рівні області, а й для усієї країни у питаннях діагностики та інтегрованого ведення пацієнтів з туберкульозом, які мають супутні захворювання.

Технічний потенціал лабораторії та сучасне стандартизоване обладнання дозволяє проводити молекулярно-генетичні дослідження з виявлення вірусного гепатиту С, ковідної інфекції та визначення вірусного навантаження у ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Лабораторія була побудована та оснащена в рамках співпраці з міжнародною незалежною гуманітарною медичною організацією «Лікарі без кордонів».

Загалом, як додали у відомстві, з початку повномасштабної війни на регіональних рівнях створена система раннього виявлення туберкульозу, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України 395 тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки та входили у групу ризику захворювання, мали симптоми хвороби, пройшли скринінг. 12,5 тисячі пацієнтів забезпечені діагностикою та ліками для безперервної терапії.

Читайте також: Харківська ОВА показала, як відновлюють пошкоджену обстрілами травматологічну лікарню

Як повідомлялося, в Україні з липня 2023 року впроваджується пілотний проєкт для хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) з Київської, Миколаївської та Львівської областей. Зокрема в межах проєкту буде відпрацьовано пацієнт-орієнтованого пакету послуг на стаціонарному та амбулаторному етапах лікування. Проєкт виконується в рамках проєкту Виклик туберкульозу (Challenge TB) за підтримки Агенції з міжнародного розвитку США USAID.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-