Ляшко заявив про нестабільну ситуацію щодо багатьох інфекційних хвороб

Ляшко заявив про нестабільну ситуацію щодо багатьох інфекційних хвороб

Укрінформ
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що епідемічна ситуація в Україні з багатьох інфекційних хвороб нині нестабільна.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОЗ за підсумками засідання державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Епідемічна ситуація з багатьох інфекційних хвороб наразі є нестабільною. Це напряму повʼязане з терористичними діями Росії, що призводить до значної кількості внутрішньо переміщених осіб, скупчення і частого перебування людей у бомбосховищах, руйнування обʼєктів критичної інфраструктури, у тому числі й закладів охорони здоровʼя», – сказав Ляшко.

Водночас він запевнив, що МОЗ тримає на постійному контролі готовність лікарень і діагностичних лабораторій до реагування на потенційні спалахи інфекційних хвороб, забезпеченість лікарськими засобами, тестами для діагностики та спеціальними наборами для лікування у разі реєстрації випадків кишкових інфекцій, зокрема холери.

Читайте також: Якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці — рекомендації МОЗ

Також зазначається, що міністр звернув увагу на те, що в країні все частіше спостерігаються випадки сказу серед тварин. Як наслідок – можливе збільшення кількості укусів тваринами та звернення людей за антирабічною допомогою. У зв’язку з цим місцеві органи державної влади спільно з Держпродспоживслужбою мають вжити невідкладних заходів щодо вакцинації та відлову тварин.

Також під час засідання розглянули ситуацію в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській та Дніпропетровській областях у звʼязку з ризиками, що пов’язані з підривом дамби на Каховській ГЕС.

У МОЗ уточнюють, що йдеться про захворювання кишкової групи з переважним шляхом передачі через харчові продукти за умови недотримання правил приготування їжі, забруднення поверхонь та рук; особливо небезпечні інфекції через тривалі контакти з забрудненими водоймами, вірусні інфекції (вірусний гепатит А, поліо, ентеровіруси) за умови забруднення поверхневих водоносних горизонтів та зниження фільтраційної спроможності ґрунтів, підтоплення каптажів та колодязів тощо.

Читайте також: Майже 35% проб з поверхневих водойм на півдні не відповідають нормам — МОЗ

Зазначається, що у зоні дії наслідків надзвичайної ситуації у Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях на сьогодні нагальним є питання облаштування артезіанських свердловин для медичних закладів.

«Нещодавно я провів селекторну нараду з керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської та Миколаївської ОВА, представниками Міндовкілля та Держгеонадр, де ми обговорили питання буріння свердловин для лікарень в розрізі областей. На жаль, за інформацією, яку я отримав під час наради, вимушений констатувати незадовільні темпи робіт в Дніпропетровській та Херсонській областях», – зауважив міністр.

На засіданні також обговорили епідситуацію з керованих інфекцій. Міністр поінформував, що в Україні п’ятий місяць поспіль зростають темпи вакцинації дітей. Зокрема, проти кору, краснухи, правцю, дифтерії та поліомієліту.

Читайте також: Безоплатне лікування цьогоріч отримали майже 75 тисяч пацієнтів з онкологією - Нацслужба здоров'я

За інформацією МОЗ, від початку року показники охоплення профілактичними щепленнями зростають порівняно з минулорічними показниками, однак не досягають рекомендованого рівня. Водночас у МОЗ радять всім українцям перевірити вакцинальний статус свій і своїх дітей та надолужити пропущені щеплення, а управлінцям на місцях – взяти на жорсткий контроль це питання.

У міністерстві наголошують, що завдяки активній співпраці з міжнародними партнерами українці в повному обсязі забезпечені вакцинами для рутинних щеплень як на 2023, так і на 2024 роки.

Як повідомляв Укрінформ, у червні міжнародні партнери надали Україні як гуманітарну допомогу понад 650 тисяч доз вакцини проти кору, обладнання, лікарські засоби та аптечки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-