Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Як захиститися від холодової алергії

Як захиститися від холодової алергії

Укрінформ
Іноді після переохолодження тіла у людини може з’явитися почервоніння шкіри і навіть пухирці. Найчастіше це відбувається під впливом різкої зміни температури навколишнього середовища

Наприклад, під час зимової прогулянки. Також аналогічні алергічні реакції може спровокувати прийняття холодного душу, споживання дуже холодної їжі тощо.

Як запобігти виникненню холодової алергії, на що звертати увагу, якщо вона все ж таки виникла, та як її позбутися – розглянемо у нашому матеріалі.

Що таке алергія на холод

Холодова алергія – це одна з форм фізичної кропив’янки (алергічне шкірне захворювання), яка виникає під впливом температури, нижчої за температуру шкірних покривів. При чому ця межа низької температури індивідуальна для кожного пацієнта.

Для визначення температурного порогу чутливості застосовується спеціальний прилад, який генерує температуру в діапазоні від 4 до 44°C.

При алергії на холод у місці контакту приладу зі шкірою з’являються пухирці, іноді – свербіж чи печіння шкіри, що дає можливість визначити ступінь активності холодової алергії.

Як себе проявляє алергія на холод

Проявляється холодова алергія у вигляді плямистих висипань чи пухирців, які з’являються одразу після впливу низької температури, переважно на відкритих ділянках шкіри (наприклад, руки, обличчя тощо).

Загальне переохолодження може призводити до набряку Квінке, утрудненого дихання, риніту та кон’юнктивіту, падіння артеріального тиску – станів, що потребують невідкладної допомоги. Після загального зігрівання всі симптоми зазвичай поступово зникають. 

Слід зазначити, що холодова алергія не залежать від сезону. Контакт з холодними предметами чи холодною водою (під час миття посуду, вживання холодних напоїв, морозива, купання в басейні чи відкритій водоймі) також може спричинити прояви алергії на холод.

Поява холодової алергії може стати сигналом про початок розвитку якогось захворювання. І якщо вчасно зреагувати, обстежити пацієнта та призначити лікування, то і холодова алергія наступного сезону вже про себе не нагадає.

Як не сплутати алергію на холод з іншими захворюваннями

Під маскою холодової алергії можуть приховуватись аутоімунні захворювання шкіри, такі як: червоний вовчак, пухирчатка і навіть онкологічна патологія.

Тому пацієнтам дуже важливо звернутися до лікаря-дерматолога або алерголога для вчасного виявлення важкої патології.

Як лікувати холодову алергію

Лікування симптоматичне – прийом антигістамінних препаратів, догляд за шкірою. Більша увага приділяється профілактиці, уникненню чинників, що можуть впливати на виникнення алергічних реакцій на холод.

Щоб запобігти алергії на холод необхідно:

·       уникати переохолодження;

·     в холодну пору року носити теплий одяг із натуральних тканин та не нехтувати захисними аксесуарами (рукавиці, шапка, шарф);

·         приймати лише теплий душ чи ванну;

·         не вживати холодні напої та їжу;

·         уникати купання в холодній воді (басейн, море, річка).

Юрій Бісюк, доктор медичних наук, професор кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, президент Української академії алергології, астми та імунологі

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-