Понад 7 млн людей щороку помирають від хвороб, спричинених курінням - ВООЗ

Понад 7 млн людей щороку помирають від хвороб, спричинених курінням - ВООЗ

2281
Ukrinform
Щороку у світі сім мільйонів людей помирає від хвороб, спричинених курінням тютюну.

Про це йдеться у першій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про шкоду тютюнової галузі під час виробництва тютюнових виробів і їхньої реалізації, повідомляє "Радіо Свобода".

У доповіді також зауважується, що вирощування тютюну завдає величезної шкоди довкіллю, оскільки потребує застосування хімічних добрив, енергії і води.

«Вирощування тютюну, виробництво тютюнових виробів і їх доставка роздрібним торговцям – все це має серйозні наслідки для навколишнього середовища, в тому числі й скидання відходів виробництва в навколишнє середовище», – сказав помічник Генерального директора ВООЗ Олег Честнов у зв’язку з Всесвітнім днем боротьби з курінням, що відзначається 31 травня.

Тютюнові плантації вимагають застосування інсектицидів, гербіцидів та інших хімічних засобів для вирощування тютюну і запобігання його від шкідників, а у процесі сушіння спалюються великі обсяги деревини, що сприяє зникненню лісів.

За оцінками ВООЗ, понад 11 мільйонів тонн деревини спалюється щорічно для просушки тютюнового листя – це еквівалентно одному дереву на 300 сигарет.

У Китаї, найбільшому світовому виробнику тютюну, зникнення лісів на 18 відсотків є наслідком розвитку тютюнової промисловості.

За даними ВООЗ, щорічно в світі скурюють понад 6 трильйонів сигарет, при їх курінні випускається від 3 до 5 мільйонів тонн парникового газу, а також тисячі тонн канцерогенних речовин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-