ОПОРА назвала топ-3 порушень у другому турі виборів

ОПОРА назвала топ-3 порушень у другому турі виборів

Укрінформ
Найбільш типовими порушення виборчого законодавства під час повторного голосування на виборах Президента України були видача бюлетенів без паспортів, демонстрація вже заповнених бюлетенів виборцями та спроби фотографування бюлетенів.

Про це заявив аналітик Громадянської мережі “ОПОРА” Олександр Неберикут під час прес-конференції в Укрінформі.

“Як і на голосуванні у межах першого туру, є основні три типи порушень, які фіксуються спостерігачами. Перший, найчастіший, стосується спроби видачі бюлетеня без пред’явлення належних документів - мова йде про паспорт громадянина України. Такі випадки були зафіксовані на 5,5 % дільницях станом на вчора”, - зазначив він, додавши, що 31 березня випадки видачі бюлетенів без паспорта траплялися на 14,5 % дільниць.

Інший тип порушень, за словами експерта, полягає в зумисному розголошенні виборцями таємниці голосування шляхом демонстрування бюлетенів. Неберикут розповів, що такі ситуації зафіксовані на 5% виборчих дільниць, тоді як у першому турі їх було удвічі більше.

Третім видом порушень аналітик назвав спроби фотографування бюлетеня, які були зафіксовані на 3,3% виборчих дільниць.

Водночас він запевнив, що робота самих виборчих комісій була якісною.

“Наші спостерігачі повідомили й констатували той факт, що на 99% виборчих дільниць послідовно і чітко дотримувалися процедури підрахунку голосів, порядку підрахунку голосів”, - відзначив він.

У свою чергу голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська підкреслила, що дані про відсутність на переважній більшості дільниць порушень під час підрахунку голосів є великим досягненням.

“Такі дані, як 1% дільниць, на яких наші спостерігачі фіксували порушення процедури підрахунку або лише на 1,5 % виборчих дільниць до протоколу було внесено окрему думку членами комісії від двох суб’єктів виборчого процесу, є насправді великими досягненням. Хай там що, демократія — це процедури і ми щасливі, що уже на рівні їх забезпечення є належний прогрес”, - зауважила вона.

Разом з тим, аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев нагадав, що процес повторного голосування на президентських виборах відповідав базовим стандартам, але такий етап передвиборчої кампанії як агітація супроводжувався суттєвими проблемами.

“Ця кампанія подарувала українському парламенту додаткове серйозно подумати про удосконалення Кримінального кодексу України, законів про вибори різних рівнів, у тому числі у частині легалізації фактичних витрат кандидатів на пост Президента України або інших учасників виборів на кадрове і логістичне забезпечення”, - сказав він.

Читайте також: КВУ заявляє, що порушень у другому турі було менше

При цьому Клюжев наголосив, що Центральна виборча комісія у цілому продемонструвала належний рівень готовності відповідати на виклики у виборчому процесі.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-