Вибори Президента: Кличко приїхав голосувати на велосипеді

Вибори Президента: Кличко приїхав голосувати на велосипеді

Фото, відео
Укрінформ
Київський міський голова Віталій Кличко вже віддав свій голос на виборах Президента України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, мер столиці голосував на дільниці в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна.

Кличко приїхав на вибори на велосипеді й після того, як вкинув бюлетень до скриньки, поспілкувався з журналістами. При цьому він не зізнався ЗМІ за кого з кандидатів на пост глави держави віддав свій голос.

Водночас він висловив сподівання, що після президентських виборів Україна продовжить свій євроінтеграційний курс.

З моменту відкриття ДВК люди ідуть голосувати, проте особливо великих черг наразі не спостерігається.

Зокрема, на дільниці в ліцеї Богуна люди приходять постійним потоком, проте біля столів членів комісії не скупчуються у натовп, голосують і йдуть у справах.

На дільниці працюють також правоохоронці, спостерігачі, а також журналісти.

Віталій Кличко проголосував на виборах Президента України / Фото: Скакодуб Андрій

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 31 березня, відбуваються чергові вибори Президента України.

Голосування триватиме з 8 до 20 години, на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни перебування.

Для проведення виборів утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також 29 тисяч 888 дільничних виборчих комісій, серед яких 79 спеціальних виборчих дільниць для голосування військовослужбовців на території військових частин (формувань) на Донбасі та одна - на Львівщині. За кордоном працюватиме 101 виборча дільниця.

Водночас, згідно з рішенням Центральної виборчої комісії, президентські вибори не організовуватимуться і не проводитимуться на території анексованого Криму та у 12 із 21 виборчих округів Донецької області й у 6 округах із 11 в Луганській області.

Орієнтовна кількість виборців — понад 29,7 млн громадян.

Понад 315 725 українців скористалися тимчасовою зміною місця голосування.

ЦВК зареєструвала 44 кандидатів у президенти, проте згодом п’ять із них відмовилися від балотування. Таким чином, виборчий бюлетень містить прізвища 39 кандидатів на пост глави держави, є пісочного кольору з параметрами 20 см на 80 см та має 10 ступенів захисту від підробки.

139 українським громадським організаціям надано право мати офіційних спостерігачів під час президентських виборів. Крім того, ЦВК зареєструвала 2 344 спостерігачів від 19 міжнародних організацій та 17 іноземних держав.

Читайте також: Сьогодні українці обирають Президента

Затверджений Центрвиборчкомом кошторис проведення виборів Президента України становить 2,3 млрд гривень.

Планується, що безпеку виборців під час голосування на виборах Президента України забезпечуватимуть 135,4 тисячі співробітників МВС.

ЦВК має встановити результати голосування та скласти відповідний протокол до 10 квітня включно.

Для перемоги на виборах кандидат має отримати 50% плюс один голос виборців. У разі, якщо жоден із кандидатів не набере такої кількості голосів, буде проведене повторне голосування, так званий другий тур, орієнтовно 21 квітня.

Чинний Президент Петро Порошенко був обраний на позачергових виборах 25 травня 2014 року. Згідно з вимогами законодавства, наступні чергові вибори глави держави проводяться в останню неділю п’ятого року повноважень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-