Безпеку в день виборів забезпечуватимуть 135,4 тисячі правоохоронців - Аваков

Безпеку в день виборів забезпечуватимуть 135,4 тисячі правоохоронців - Аваков

Укрінформ
Безпеку голосування громадян України на виборах Президента 31 березня ь забезпечуватимуть 135,4 тисячі правоохоронців.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Facebook.

"Безпеку Вашого голосування на виборах 31 березня забезпечуватимуть 135,4 тисяч співробітників МВС України", - написав Аваков.

За його словами, безпеку та правопорядок у виборчих комісіях (дільничних, окружних та ЦВК) будуть забезпечувати 78 тисяч поліцейських і рятувальників. "Тобто, біля кожної виборчої дільниці буде постійно чергувати 2 співробітника поліції і один рятувальник", - уточнив міністр.

Він зазначив, що маршрути 3246 патрульних екіпажів з 11400 поліцейськими переорієнтовані так, щоб вони могли прибувати на виклик до виборчої дільниці максимально оперативно.

Крім того, повідомив глава МВС, для забезпечення фіксації та кваліфікації злочинів у всіх населених пунктах чергуватимуть групи швидкого реагування патрульної поліції. Для проведення слідчих дій сформовано 1127 слідчо-оперативних груп, що включають 4500 поліцейських.

"По всій країні чергуватимуть вибухотехнічнії підрозділи Нацполіціі - 147 груп (223 людини) і ДСНС - 71 група (339 фахівців), включаючи кінологів і чотириногих помічників, і 107 радіохімічних розрахунків (325 осіб)", - написав Аваков.

Міністр підкреслив, що 10600 рятувальників ДСНС забезпечать чергування 5084 пожежних та аварійно-рятувальних груп. На пожежних постах чергуватимуть 28,8 тисячі співробітників.

"Безпеку в пунктах пропуску додатково забезпечуватимуть 169 груп Держприкордонслужби - 1700 осіб. 326 груп, 1,3 тисячі прикордонників, додатково залучаються на посилене патрулювання прикордонних районів", - додав Аваков.

За його словами, оперативно вирішити проблеми з паспортами і реєстрацією, якщо це буде можливо в рамках закону, допоможуть 1,9 тисячі співробітників Державної міграційної служби по всій країні.

Читайте також: До кінця доби поліція візьме під цілодобову охорону всі виборчі дільниці

В режим оперативного чергування переводяться КОРД, ТОР і Авіаційна служба безпеки МВС. У резерв додатково заступлять на чергування 8213 бійців Нацгвардії і 3600 поліцейських.

При цьому глава МВС підкреслив, що громадяни, котрі помітили порушення виборчого законодавства або громадської безпеки, можуть звернутися за допомогою до будь-якого співробітника МВС. Він уточнив, що якщо протиправну дію скоєно у приміщенні виборчої дільниці, рішення про притягнення поліції приймає виборча комісія.

Координацію та взаємодію всіх служб і співробітників, задіяних у забезпеченні порядку і безпеки виборів, забезпечує Ситуаційний центр МВС, у якому цілодобово працює "гаряча лінія" +38044-254-97-56.

"МВС поза політикою. Наша мета - чесні і прозорі вибори, безпека і порядок під час голосування, забезпечення невтручання в роботу комісій при підрахунку голосів та транспортування протоколів", - заявив міністр, закликавши українців не брати участь у сумнівних схемах, пов'язаних з купівлею-продажем голосів, нечесних нелегітимних процедурах голосування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-