В ОПОРІ  пояснили, що означає

В ОПОРІ пояснили, що означає "зняття" Мороза з виборів

Укрінформ
Олександр Мороз залишається суб'єктом виборчого процесу і вибути з нього не може, а його заява про зняття кандидатури з виборів є лише політичною.

Про це заявила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська на прес-конференції у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Члени комісій цього кандидата (Олександра Мороза - ред.) і Сергія Тарути залишаються так само, як він залишається суб'єктом виборчого процесу і вибути з нього не може за зверненням усним чи навіть письмовим до Центральної виборчої комісії в терміни, коли вже скасувати реєстрацію просто неможливо за законом. Тобто, це політична заява", - сказала Айвазовська.

Аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут зауважив, що спостерігачі громадянської мережі фіксують саботування засідань окружних і дільничних виборчих комісій членами комісій від Олександра Мороза.

Читайте також: Вибори Президента: у бюлетені залишаються 39 кандидатів

"Зараз наші спостерігачі спостерігають за роботою ОВК і ДВК, що кандидатури, які внесені Олександром Морозом (це не масово, але дуже часто спостерігається), саботують засідання. Тобто, вони не мають мотивації або, можливо, інших стимулів, щоб якісно виконувати свою роботу. Це не впливає серйозно на роботу, власне, комісій, але сам факт теж негативний з точки зору реалізації процесу", - розповів Неберикут.

Айвазовська також зазначила, що громадянській мережі ОПОРА надходить інформація з окремих ОВК в регіонах, що окружні виборчі комісії видали штампи "вибув" деяким ДВК. "Цей штамп може видаватися лише за рішенням Центральної виборчої комісії відповідного повідомлення у зв'язку з вичерпним перебігом обставин, якщо, наприклад, кандидат загинув", - пояснила очільниця ОПОРИ.

Вона додала, що це жодним чином не може стосуватися тих осіб, які тільки публічно заявили про факт припинення своєї участі в кампанії, але, тим не менше, мають велику кількість членів комісій. "Жодних штампів "вибув" у бюлетенях бути не може. Це вже є підставою для визнання цього бюлетеня недійсним", - наголосила Айвазовська.

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня кандидат у президенти України Олександр Мороз на своїй сторінці в Facebook попросив не вважати з цього часу його кандидатом на пост Президента України й оприлюднив відповідну заяву до ЦВК. Офіційно ж зняти свою кандидатуру з президентських виборів кандидати могли включно до 7 березня.

Вибори Президента України відбудуться 31 березня. ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти. Правом зняти свою кандидатуру з виборів до 7 березня 2019 року скористалися Дмитро Гнап, Дмитро Добродомов, Сергій Кривонос, Євгеній Мураєв та Андрій Садовий.

16 березня кандидат на пост Президента України Сергій Тарута прийняв рішення підтримати у виборчих перегонах Юлію Тимошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-