Вісім кандидатів у Президенти не голосували в Раді жодного разу за місяць — КВУ

Вісім кандидатів у Президенти не голосували в Раді жодного разу за місяць — КВУ

Укрінформ
У березні у Верховній Раді жодного разу не проголосували 111 народних депутатів, вісім із яких є кандидатами у Президенти України.

Про це повідомляє Всеукраїнська громадська організація “Комітет виборців України”.

“У березні 2019 року народні депутати показали рекордно низькі показники участі в голосуваннях Верховної Ради. Відразу 111 народних депутатів не проголосували жодного разу за місяць (не натискали “за”, “проти”, “утримався”). Для порівняння: у лютому жодного разу не проголосували 12 депутатів”, — йдеться у повідомленні.

При цьому в КВУ уточнюють, що не брали участі в голосуваннях зокрема й ті народні депутати, які є кандидатами на посаду Президента України.

Читайте також: У "день тиші" на 1+1 транслюватимуть чотири проекти з Зеленським

“8 із 16 політиків не проголосували в березні жодного разу. Зокрема, Юлія Тимошенко, Олександр Шевченко, Олександр Вілкул, Сергій Каплін, Олег Ляшко, Аркадій Корнацький, Віктор Бондар, Віталій Купрій, Євген Мураєв. Частина кандидатів взяли участь лише в кількох голосуваннях. Сергій Тарута взяв участь в 0,18% голосувань, Ольга Богомолець – 1%, Юрій Дерев’янко – 2%, Дмитро Добродомов – 3%, Юрій Бойко – 4%”, — зазначають у комітету виборців.

При цьому найвищі показники голосувань серед кандидатів у Президенти у Віктора Кривенка (53%) та Юрія Тимошенка (64%).

Голова КВУ Олексій Кошель зауважує, що участь у виборах не звільняє кандидатів від їхніх обов’язків як народних депутатів, що стосується й участі в голосуваннях Верховної Ради.

“Однак частина кандидатів вже повністю працюють у виборчому форматі, а тому в Раді не з’являються. Також парламент зараз працює над розглядом поправок до “мовного” закону, що само по собі розглядається як технічна й неважлива робота”, - заявив Кошель.

У березні було проведено 13 пленарних засідань ВР, на яких відбулося 566 голосувань. Усі вони стосувалися розгляду поправок до законопроекту №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Як повідомлялося, у лютому, за даними КВУ, серед кандидатів на посаду Президента є 16 чинних народних депутатів України, 14 із яких рідко брали участь у голосуваннях парламенту протягом лютого.

Водночас громадський рух “ЧЕСНО” оприлюднив дані, за якими протягом січня-лютого 58 депутатів пропустили понад 90% голосувань у Верховній Раді, а дев'ятеро не голосували жодного разу.

31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів президента, призначених на 31 березня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-