Створили об'єднання, яке виявлятиме порушення на виборах

Створили об'єднання, яке виявлятиме порушення на виборах

Укрінформ
У Києві представили громадянську платформу "Захистити свій голос" - об'єднання, покликане протидіяти порушенням виборчого законодавства на виборах Президента.

Презентація відбулася на розширеному засіданні Координаційної ради добровольців і волонтерів Національного форуму "Трансформація України", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Волонтери та добровольці, ті, на кого сподіваємося, беруть на себе сміливість та займуться цією справою. Ми вже зареєстровані у ЦВК і можемо виставляти своїх спостерігачів та робити все для того, щоб держава Україна гідно пройшла цей невеликий, але важливий період, пов'язаний з виборами, аби результати були легітимними",- сказав голова ГО "Дія" Андрій Шараскін.

До складу платформи ввійшла низка державницьких патріотичних громадських організацій, серед них "Дія", "Всеукраїнське об'єднання "Антикорупційний блокпост", "Сила українського духу", "Інститут політичних стратегій", "Рух територіальних громад", а також волонтери та представники добровольчого руху.

Громадянська платформа "Захистити свій голос" вже розгорнула осередки по всій Україні. При кожному з них працюють мобільні групи та юристи, проводяться навчання населення і спостерігачів. Окрім того, створено централізовану гарячу лінію, куди можна телефоном повідомити про порушення виборчого законодавства, а також отримати консультацію, як діяти у такому випадку.

Читайте також: У столиці зафіксували 350 повідомлень про порушення виборчого законодавства

Члени платформи зареєстровані у Центральній виборчій комісії як організації, що мають право здійснювати спостереження за проведенням виборів глави держави.

Учасники заходу закликали об'єднатися для унеможливлення фальсифікацій, підкупу виборців, насильства, збройних протистоянь та будь-яких інших акцій, спрямованих на зрив виборів.

Вони також закликають підтримати ініціативу Громадянської платформи "Захистити свій голос" та налагодити ефективну співпрацю із зацікавленими у чесних виборах кандидатами у президенти, МВС, українськими та міжнародними спостережними групами для комунікації, фіксації порушень та координації дій всіх учасників.

Захід об’єднав представників духовенства, міжнародної спільноти, дипломатичного корпусу, народних депутатів, лідерів громадських організацій. Участь у ньому взяли патріарх Філарет, архієпископ Святослав, старший єпископ Української церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, президент УСПП, член Наглядової ради НФТУ Анатолій Кінах, а також кандидати у президенти Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, лідери та представники волонтерських організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-