ЦВК затвердила форму і текст бюлетенів на президентських виборах

ЦВК затвердила форму і текст бюлетенів на президентських виборах

Укрінформ
Виборчий бюлетень на під час чергових виборів Президента України 31 березня буде пісочного кольору з параметрами 20 см на 80 см та міститиме прізвища 39 кандидатів на пост Глави держави.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК уночі 8 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цим рішенням затверджено форму і текст виборчих бюлетенів для голосування в день виборів та для можливого повторного голосування.

Заступник голови ЦВК Євген Радченко розповів, що бюлетень для голосування в день виборів 31 березня міститиме прізвища 39 кандидатів на президентський пост та відомості про них.

"Бюлетень буде розміром 20 на 80 см, пісочного кольору, з належним захистом. До бюлетеня будуть включені прізвища, ім'я, по батькові  всіх кандидатів в алфавітному порядку, зліва буде розміщено квадратик, у якому виборці ставитимуть позначку, що засвідчить їх волевиявлення", - зазначив він.

За даними ЦВК, бюлетень матиме двотоновий водяний знак та захисні волокна з використанням захисних графічних антисканерних елементів, виконаних із застосуванням захисних фарб, що мають флуоресценцію під дією ультрафіолетового опромінювання, та елемента, який втрачає забарвлення внаслідок термовпливу, а також із виконанням номера виборчої дільниці високим друком із застосуванням захисної фарби, що проявляється на звороті виборчого бюлетеня.

Також ЦВК постановила, що виборчі бюлетені виготовлятимуться для кожної звичайної та закордонної виборчої дільниці у кількості, що на 0,5 % перевищує кількість виборців, які за своєю виборчою адресою відносяться до відповідної виборчої дільниці за даними Державного реєстру виборців станом на 7 березня 2019 року, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів у межах поліграфічного листа під час їх виготовлення.

Для здійснення контролю за виготовленням виборчих бюлетенів Центрвибочрком утворив відповідну контрольну комісію, до складу якої увійшли 14 представників від 14 кандидатів у Президенти.

Друкуватиме виборчі бюлетені державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна” із виготовлення цінних паперів”.

Читайте також: Стало відомо, скільки ЦВК витратить на друк бюлетенів

Виготовлення бюлетенів триватиме не пізніше, ніж до 23 березня включно.

Водночас під час засідання було озвучено пропозицію включити до бюлетеня нумерацію кандидатів у Президенти, але її підтримали лише 5 із 16 членів ЦВК.

"Закон про вибори Президента не визначає можливість нумерувати кандидатів або графи у виборчому бюлетені", - пояснив Радченко.

Як повідомлялося, чергові вибори Президента призначені на 31 березня 2019 року. ЦВК 8 лютого завершила процес реєстрації кандидатів на пост Глави держави - усього були зареєстровані 44 кандидати.

Читайте також: ЦВК скасувала реєстрацію Добродомова, Мураєва і Гнапа кандидатами у Президенти

Раніше ЦВК скасувала реєстрацію п'яти кандидатів у Президенти: мера Львова Андрія Садового, заступника командувача Сил спеціальних операція Сергія Кривоноса, народних депутатів Євгенія Мураєва та Дмитра Добродомова й екс-журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа згідно з поданими ними зверненнями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-