Поліція відкрила понад 20 справ через виборчі порушення

Поліція відкрила понад 20 справ через виборчі порушення

Укрінформ
Поліція розслідує вже 21 кримінальне провадження, пов’язане з порушенням виборчого законодавства, більшість з яких стосується порушень у проведенні передвиборчої кампанії.

Про це 8 лютого повідомив заступник начальника Головного слідчого управління (ГСУ) Національної поліції України Максим Цуцкірідзе, інформує прес-служба МВС.

“Заступник начальника ГСУ повідомив, що на сьогодні відкрито 21 кримінальне провадження, пов’язане із виборчим процесом. Серед відкритих проваджень вісім пов’язані з порушенням виборчого законодавства. Так, відкрито п'ять кримінальних проваджень за ст. 160 Кримінального кодексу України (Підкуп виборця, учасника референдуму)”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що також по одній справі було відкрито за ст. 157 ККУ (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), за ст.158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців) та ст. 159-1(Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму).

Уточнюється, щодо ЄРДР було внесено відомості за 13 фактами, пов’язаними з проведенням передвиборної кампанії. Так, 9 справ відкрили за ст. 296 (Хуліганство) ККУ, дві - за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

“Ще по одному провадженню відкрито за ч.2 ст.182 (Порушення недоторканності приватного життя) та за ч. 2 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України”, - додали у МВС.

Також Цуцкірідзе наголосив, що розслідування злочинів, пов’язаних із порушенням виборчого законодавства, є виключно підслідністю слідчих органів Нацполіції, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Читайте також: ЦВК обіцяє за вихідні з'ясувати, де можна проводити вибори на Донбасі

Водночас він повідомив, що ГСУ НПУ підготувало алгоритм першочергових слідчих (розшукових) дій під час досудового розслідування справ, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства при проведенні чергових виборів Президента України. Так, алгоритмом передбачено роз’яснення щодо особливостей кваліфікації таких злочинів, і такий алгоритм допоможе слідчим у повному та всебічному розслідуванні проваджень цієї категорії.

Заступник начальника ГСУ також повідомив, що співробітники слідчого підрозділу провели зустріч із представниками Громадянської мережі ОПОРА, на якому обговорили організацію тренінгів зі слідчими, які будуть залучені до розслідування таких злочинів в рамках проекту «Ефективна поліція - забезпечення законності виборчого процесу». У рамках цього проекту передбачено провести навчання у дві хвилі. Перша відбудеться напередодні виборів Президента України, а друга – напередодні виборів народних депутатів. У рамках першої хвилі буде проведено 50 тренінгів, що охоплять всі регіони України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-