Найпоширенішим порушенням у січні була “анонімна” агітація — ОПОРА

Найпоширенішим порушенням у січні була “анонімна” агітація — ОПОРА

Укрінформ
У перший місяць виборчої кампанії найпоширенішим порушенням законодавства стало виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації без вихідних даних і фінансування агітації не з виборчого фонду кандидата.

Про це йдеться у першому звіті за результатами спостереження громадянської мережі ОПОРА на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

“Масовість інцидентів була пов’язана із двома основними факторами: матеріали дочасної агітації кандидатів не були змінені після їхньої офіційної реєстрації або нові матеріали агітації виготовлялися і поширювалися без вказання вихідних даних і до офіційного відкриття кандидатом виборчого фонду”, - йдеться у звіті.

В ОПОРІ звертають увагу на те, що закон “Про вибори Президента України” зобов’язує кандидата на пост глави держави фінансувати витрати на передвиборну агітацію лише з рахунків виборчих фондів. Саме тому розміщення матеріалів дочасної агітації після реєстрації кандидата або фактичне фінансування агітаційних витрат до відкриття виборчого фонду є прямими порушеннями законодавства.

У цьому контексті, як зазначили в громадській мережі, ЦВК ухвалила рішення про звернення до Національної поліції для перевірки відповідності законодавству фінансування виготовлення друкованих матеріалів передвиборної агітації кандидата на посаду Президента Ігоря Шевченка.

Також підкреслюється, що у січні 2019 року спостерігачі ОПОРИ направили 239 звернень та заяв до територіальних підрозділів Нацполіції, які стосувалися порушення кандидатами на посаду Президента вимог законодавства. Абсолютна більшість з них стосувалися розповсюдження друкованих матеріалів без відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, відповідальних за випуск осіб та замовника відповідних матеріалів.

Читайте також: ОПОРА назвала кандидатів, які лідирують за кількістю вуличної реклами

Як повідомляв Укрінформ, у січні поліція розпочала 8 проваджень і склала 67 адмінпротоколів за порушення виборчого законодавства. Зокрема, за 26 днів виборчої кампанії вже зареєстровано 266 заяв і повідомлень про злочини та події, пов'язані з виборчим процесом. Найбільша кількість звернень надійшла до поліції у Києві, а також у Закарпатській та Дніпропетровській областях. Такі факти є також у Полтавській, Одеській, Запорізькій, Миколаївський та Черкаських областях.

Станом на 30 січня ЦВК зареєструвала 26 кандидатів на пост глави держави: Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика, Андрія Садового, Віталія Купрія, Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка, Геннадія Балашова, Ольгу Богомолець, Олександра Шевченка, Романа Насірова, Юрія Бойка, Олега Ляшка, Аркадія Корнацького, Олександра Вілкула, Юлію Тимошенко, Дмитра Добродомова, Олександра Мороза, Іллю Киву, Руслана Кошулинського, Олександра Данилюка, Сергія Таруту, Володимира Зеленського, Ігоря Смешка та Інну Богословську.

Висування кандидатів політичними партіями або шляхом самовисування та подання кандидатами документів до ЦВК триватиме до 3 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-