Розробка літієвого родовища: Соболев назвав можливий обсяг інвестицій на початковому етапі

Розробка літієвого родовища: Соболев назвав можливий обсяг інвестицій на початковому етапі

Укрінформ
Загальний обсяг інвестицій на початкових етапах розробки літієвого родовища «Добра» в Кіровоградській області може становити 700 млн дол., у разі будівництва й реалізації проєкту з виробництва гідроксид літію - перевищить 1,8 млрд дол.

Про це повідомив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев в інтерв'ю Deutsche Welle, передає Укрінформ із посиланням на Мінекономіки

Міністр наголосив, що зараз відбувається підготовка угоди про розподіл продукції (УРП) щодо літієвого родовища «Добра», переможцем конкурсу на розробку якого стала компанія Dobra Lithium.

Це - спеціальний тип договору, за яким інвестор за власні кошти проводить розвідку та інвестує у видобуток, а держава надає право користування надрами та отримує частину видобутої продукції або доходу.

«Наразі угода відсутня. Її проєкт буде розроблятися та узгоджуватися між сторонами протягом одного року, відповідно до законодавства України. Але ми плануємо укласти угоду протягом кількох місяців», – наголосив Соболев.

Міністр нагадав, що угода передбачатиме отримання інвестором 70% продукції на першому - компенсаційному етапі. Цей етап триває, поки інвестор не вийде на відшкодування своїх капітальних витрат. Решту 30% ділитимуть за пропорцією: 96% - інвестору і 4% - державі.

Протягом основного етапу проєкту, починаючи із четвертого або п'ятого року виробництва літієвих концентратів, очікується показник компенсаційної продукції вже не 70%, а близько 30% від вартості виробленої продукції. Решта 70% ділитимуть таким чином: 6% - державі, а 94% - інвестору.

Читайте також: Розробка літієвого родовища: які умови для інвестора зі США і потенційний дохід України

«Угоду буде укладено строком не більше, ніж 50 років. Мінімальним порогом для подачі заявки було зобов’язання інвестора спрямувати 12 млн дол. на проведення нової геологорозвідки та міжнародного аудиту запасів, а ще 167 млн дол. - на організацію видобутку та збагачення у разі підтвердження промислових запасів родовища», - додав міністр.

Він зауважив, що «загальний обсяг інвестицій на початкових етапах розробки літієвого родовища «Добра» може становити 700 млн дол., при будівництві і реалізації проєкту з виробництва гідроксид літію може перевищити 1,8 млрд дол.».

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів обрав переможця конкурсу на розробку родовища з літію «Добра» за механізмом угоди про розподіл продукції (УРП). Ним стала компанія Dobra Lithium Holdings JV, LLC, акціонерами якої є відомі на міжнародному ринку американські компанії Techmet та The Rock Holdings.

Фото Укрінформу можна купити тут

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-