Міноборони завдяки рамковим угодам заощадило ₴511 мільйонів на закупівлі дронів

Міноборони завдяки рамковим угодам заощадило ₴511 мільйонів на закупівлі дронів

Укрінформ
Впровадження нової процедури закупівлі FPV-дронів за рамковими угодами дало змогу Міністерству оборони заощадити 511 млн грн.

Про це повідомила Агенція оборонних закупівель Міноборони, передає Укрінформ.

«Загальна очікувана вартість закупівлі за 11 лотами складала 2,058 млрд грн. За результатами торгів контракти були укладені на суму 1,547 млрд грн. Найбільша економія в окремому лоті сягнула понад 70 млн грн, у середньому – приблизно 25%», - йдеться в повідомленні.

В АОЗ нагадали, що закупівлі за рамковими угодами – це спосіб закупівлі дронів за тактико-технічними характеристиками (ТТХ). Спочатку компанії проходять кваліфікацію за базовими критеріями. Після цього агенція проводить серед них конкретні тендери з чітко визначеними вимогами до продукції.

Це новий підхід, який дозволив провести конкурентні торги між широким колом виробників – участь у торгах взяли 8 компаній.

Читайте також: Шмигаль розповів про перший місяць роботи DOT-Chain Defence: На фронт відправили 5,6 тисячі дронів

Закупівля FPV-дронів відбувається в закритому модулі Prozorro. Це гарантує захист чутливої інформації про виробників.

Як повідомлялося, перші закупівлі FPV-дронів у межах рамкових угод Агенція оборонних закупівель розпочала на початку липня 2025 року. Цього року на закупівлю дронів АОЗ в держбюджеті передбачено понад 128 млрд грн.

Фото: Агенція оборонних закупівель

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-