Аудит ФДМУ: Рахункова палата виявила відхилення в бухгалтерському обліку на 16,5 мільярда

Аудит ФДМУ: Рахункова палата виявила відхилення в бухгалтерському обліку на 16,5 мільярда

Укрінформ
Фонд державного майна не формував та не подавав до Міністерства фінансів та Міністерства економіки консолідованої фінансової звітності щодо понад 2 тис. держпідприємств, що перебувають у його сфері управління.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Рахункова палата з посиланням на ухвалений 27 травня Звіт за результатами фінансового аудиту Фонду державного майна України за 2024 рік.

Зазначається, що це перший фінансовий аудит ФДМУ, проведений відповідно до міжнародних стандартів.

Результати аудиту виявили заниження у консолідованій фінансовій звітності Фонду загальної суми довгострокових фінансових інвестицій та власного капіталу на майже 16,5 млрд грн. Це відбулося через неврахування показників підприємств зі сфери управління Фонду.

Як наголосив член Рахункової палати Геннадій Пліс, «йдеться не про розкрадання, не про збитки, завдані державі, чи ознаки шахрайства, а про відхилення в бухгалтерському обліку». Він повідомив, що керівництво ФДМУ сприяло аудиторам у виявленні цього недоліку та оперативно відреагувало на зауваження. Звітність було відкориговано на зазначену суму.

Істотним виявленим недоліком є той факт, що ФДМУ здійснював переоцінку основних засобів однієї групи не одночасно. Це вплинуло на повноту і достовірність розкриття інформації у консолідованій звітності Фонду та контрольованих ним суб’єктів.

«До прикладу, регіональне відділення ФДМУ по Вінницькій та Хмельницькій областях дооцінило будівлю, розташовану у Вінниці, на 15,6 млн грн, тоді як багатоповерхова будівля ФДМУ в центрі Києва оцінена в одну гривню», - навів приклад Пліс.

Читайте також: Рахункова палата провела фінансовий аудит ВАКС - що виявила перевірка

Також аудитори у звіті відзначили, що у примітках до фінансової звітності не було розкрито таку важливу інформацію як дані про облікову політику ФДМУ; обмеження у володінні активами; операції з пов’язаними сторонами; перелік контрольованих суб’єктів.

Відсутність цієї інформації, а також єдиної облікової політики Фонду унеможливлює повноцінну оцінку фінансового стану ФДМУ, вважають аудитори.

З огляду на недоліки та порушення, виявлені під час аудиту, Рахункова палата надала низку рекомендацій.

Зокрема, ФДМУ пропонується забезпечити повне розкриття інформації про фінансові інвестиції у всі підприємства, що належать до сфери його управління; скласти та подати консолідовану звітність згідно з чинними нормативами; розробити й запровадити єдину облікову політику, провести належну переоцінку активів.

Як повідомлялось, Рахункова палата під час фінансового аудиту Вищого антикорупційного суду виявила прогалину в обліку коштів застави.

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-