Україна вже імпортує пальне з компонентами біопалива - експерт

Україна вже імпортує пальне з компонентами біопалива - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Введення обов'язкового використання компонентів біопалива у галузі транспорту не матиме істотного впливу на ринок, адже Україна вже імпортує пальне із 5% вмісту таких компонентів.

Про це в коментарі Укрінформу заявив директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн.

"Нічого революційного не відбудеться: уже сьогодні у багатьох паливах, які ми імпортуємо, уже є 5% компонентів біопалива", - сказав експерт.

Він зазначив, що у законі передбачене як самостійне додавання компонентів біопалива у пальне, так і можливість імпорту пального, яке вже містить ці компоненти. На думку Куюна, з огляду на руйнування нафтобаз через атаки росіян, українські імпортери пального обиратимуть останній варіант.

Читайте також: Попри масштабні атаки РФ ринок нафтопродуктів функціонує стабільно - експерт

За підрахунками експерта, за мінімального вмісту біоетанолу на рівні 5% зараз би знадобилося близько 100 тис. т цього компонента на рік - це менше, ніж виробляється в Україні.

Як повідомлялося, на початку червня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3356-д щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту. Із 1 травня 2025 року обов'язковий компонент біопалива у бензинах має становити не менше 5%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-